Zanurzeni w obrazach / Immersed in Images – finisaż Wystawy Głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki 2018

Weekend 25 i 26 sierpnia to okazja, żeby zapoznać się z tegoroczną odsłoną Wystawy Głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Wystawa, przygotowana pod hasłem Zanurzeni w obrazach, zabiera widzów w niezwykłą podróż po współczesnej ikonosferze, prezentując prace, które opowiadają o istotnych przemianach zachodzących w kulturze, w nas samych oraz poddaje refleksji przekształcenia otaczającej nas rzeczywistości, które sami powodujemy. W ramach wystawy artyści dzielą się swoimi osobistymi historiami, zapraszają do swojej pracowni, w której nieustannie trwa nieład twórczy, a niektórzy zachęcają do bezpośredniej interakcji ze swoimi pracami.

Zapraszamy do zanurzenia się w obrazach!

25.08.2018, (sobota), godz. 14

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Prowadzenie: Marta Raczek-Karcz

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie pozwoli przyjrzeć się wybranym pracom z innej perspektywy niż ta, której dostarczają autorskie komentarze. Podczas oprowadzania przedstawiony zostanie zarówno kontekst kulturowy istotny zwłaszcza w przypadku prac pochodzących spoza europejskiego kręgu kulturowego, jak i założenia ideowe, które przyświecały twórcom wystawy, tj. międzynarodowemu zespołowi jurorów odpowiedzialnych za wybór prac na wystawę.

26.08.2018, (niedziela), godz. 14

Interakcja graficzna z pracą laureatki Nagrody im. Profesora Witolda Skulicza MTG 2018 Zuzanny Dyrdy Brudas

Udział w tym wydarzeniu pozwoli poczuć się częścią projektu artystycznego. Własna skóra, która stanie się podłożem do wykonania odbitek z przygotowanej przez artystkę przestrzennej matrycy, stanie się impulsem do głębszej, egzystencjalnej refleksji.
Informacje główne
25–26.08.2018 (sobota–niedziela), w godzinach otwarcia Galerii
Informacje dodatkowe
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
Wstęp wolny

18 September
Tuesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia