Pudełko pełne sztuczek

14.06.2014 – 22.06.2014

Pudełko pełne sztuczek to wystawa projektów dla dzieci pozwalająca na odkrywanie tajemnic Bunkra. To wystawa o architekturze, sztuce, przestrzeni oraz dużych i małych pudełkach. Została przygotowana przez studentów wzornictwa Wydziału Sztuki UP w Krakowie w ramach zajęć z projektowania produktu i komunikacji wizualnej. Młodzi projektanci przygotowali przestrzeń do zabawy i edukacji, obiekty interaktywne, animacje i gry. Wystawie towarzyszą spotkania i warsztaty.

Tematem projektów są wybrane aspekty związane z architekturą Bunkra, funkcją budynku i profilem instytucji. Treści zawarte w projektach dotyczą: układu przestrzennego, stylu budynku, jego historii, użytych w architekturze materiałów, miejsca Galerii w przestrzeni miasta i kultury, Kolekcji Galerii. To, co powstało przybliża te treści, dostosowując przekaz do możliwości percepcyjnych młodego widza. Projekty zostały przygotowane do użycia jako materiał edukacyjny do późniejszych działań (np. w czasie warsztatów z uczniami) oraz w formie przenośnego pakietu. Prezentowane projekty z założenia były opracowywane jako pomoc możliwa do wykorzystania zarówno podczas spotkań dla najmłodszych, jak i indywidualnego zwiedzania ekspozycji Bunkra przez rodziców z dziećmi.

Studenci pracowali nad ideą „pudełek pełnych sztuki” – obiektów przeznaczonych do wypożyczania przez najmłodszych gości Bunkra Sztuki oraz nad projektami, które przekażą treści związane z Galerią.

Wystawie towarzyszą spotkania z projektantami, którzy będą przedstawiać swoje pomysły. Zwiedzanie Bunkra oraz testowanie projektów odbędzie się pod czujnym okiem studentów Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego oraz studentów Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP. Zapraszamy dzieci i wszystkich tych, którzy chcą poznać wizje młodych projektantów, czyli pudełka pełne sztuczek!

Opiekę dydaktyczną nad projektami sprawowali wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego:

Franciszka Jagielak, dr Monika Nęcka oraz Przemysław Paliwoda.

Wystawa Pudełko pełne sztuczek jest jedną z serii wystaw zatytułowanych Wydział Sztuki w Mieście. Jest to już druga edycja pokazu prac studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Studenci kierunków: Digital Design, Grafika, Edukacja Artystyczna, Malarstwo, Wzornictwo oraz studenci studiów doktoranckich będą prezentować prace w wielu galeriach i przestrzeniach wystawienniczych w Krakowie. Wystawa jest związana z Krakowem i lokalną społecznością dzięki warsztatom realizowanym przez studentów dla dzieci i młodzieży.

13 czerwca (piątek) o godzinie 11 odbędzie się pierwszy wernisaż w Galerii Plus w Gmachu Głównym Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2. Na kolejne wydarzenia widzowie będą przemieszczać się specjalnym autobusem typu Jelcz 021 z 1975 roku, tzw. „Ogórkiem”. Studenci i doktoranci zaprezentują swoje najlepsze realizacje, które powstały w ciągu mijającego roku akademickiego pod kierunkiem artystów-wykładowców Wydziału Sztuki specjalnie na potrzebę tych wystaw. Jest to rodzaj Galerii Sztuki, która przemieszcza się w stronę ludzi. Twórcy nie czekają na odbiorcę, ale ruszają w jego stronę. Zapraszamy do zwiedzania!


Informacje główne
Otwarcie: 13.06.2014 (piątek), godz. 14
Informacje dodatkowe
14–22.06.2014

14.06.2014 – 22.06.2014