Las Latających Wiewiórek

Las Latających Wiewiórek

Polatucha Ko od początku wyglądała i zachowywała się inaczej niż Brązowe Wiewiórzyce. One były brązowe lub ciemnobrązowe, a ona miała błękitną grzywkę. Ale przede wszystkim, w przeciwieństwie do nich, umiała latać, co najbardziej denerwowało mieszkańców Miasta Brązowych Wiewiórzyc. Pewnego dnia Ko opuściła Miasto i udała się w pełną wyzwań podróż do Lasu Latających Wiewiórek.

O KSIĄŻCE:
Tytuł: Las Latających Wiewiórek
Autorzy: Joanna Bator, Krzysztof Łukasiewicz
Ilustracje: Magdalena Starska
Pomysłodawczyni i redaktorka serii: Anna Bargiel
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka
Korekta: Karolina Więckowska
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup
ISBN: 978-83-62224-35-7
Nakład: 1000 sztuk

O AUTORACH:
Joanna Bator (ur. 1968). Pisarka. Po japońsku Musasabi, czyli Polatucha.
Krzysztof Łukasiewicz (ur. 1959). Kulturoznawca, meloman. Po japońsku Mamonak („mamonaku” znaczy „uwaga”).
Magdalena Starska (ur. 1980). Rysowniczka, autorka instalacji i performansów. Niestrudzona szamanka codzienności.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z książki można korzystać na zasadach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0, dostępnej pod adresem http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, innej wersji językowej tej licencji lub którejkolwiek późniejszej wersji opublikowanej przez organizację Creative Commons.

O SERII:
Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: Historia Myszki Franciszki i Magiczny Las autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz Przygody Vendetty Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

W 2012 w ramach serii ukazały się: Dziewczynka ze światła Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, Dzieci z jeziora Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz Marcin i pełnia w Zoo Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.

W 2013 bajki napisali i zilustrowali dla nas również Jakub Żulczyk i Agata Bogacka oraz Szczepan Twardoch i Rafał Bujnowski.
Informacje główne:
Seria MKBS | 2013
Informacje dodatkowe:
Autorzy: Joanna Bator, Krzysztof Łukasiewicz
Ilustratorka: Magdalena Starska
Książka z audiobookiem!