Zdarzenie nad strumykiem

Zdarzenie nad strumykiem

Zdarzenie nad strumykiem przenosi nas w świat dwójki przyjaciół, Józia – nieustraszonego poszukiwacza czekoladowych skarbów i Misia Zbysia – dzielnego rycerza, uczestnika walk bokserskich. To książka o tym, że dobrze jest mieć przyjaciela, z którym można się czasami ponudzić. Dzięki niej dowiesz się, co jest największym skarbem na świecie.

FRAGMENT:
„Całkiem niedawno temu, za jedną górą, a właściwie za niewielkim pagórkiem i jedną rzeką, a właściwie strumykiem, w piękne wiosenne popołudnie dwóch dobrych kolegów leżało na łące, wpatrując się
w niebo i zastanawiając się, czym by tu się zająć, a tak właściwie, czy w ogóle jest sens zajmować się czymkolwiek. Obok nich spokojnie przepływał wspomniany strumyk. Za nim widniał pagórek przykryty żółtą kołdrą kaczeńców, z pojedynczym samotnym drzewem na czubku, z daleka przypominającym zastygłego w rozmyślaniach koszykarza”.

O KSIĄŻCE:
Tytuł: Zdarzenie nad strumykiem
Autor: Jakub Żulczyk
Ilustracje: Agata Bogacka
Pomysłodawczyni i redaktorka serii: Anna Bargiel
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka
Korekta: Karolina Więckowska
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup
Czyta: Sylwester Piechura
Realizacja dźwięku: Kamil Madoń
ISBN: 978-83-62224-29-6
Nakład: 1000 sztuk

O AUTORACH:
Agata Bogacka (ur. 1976). Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jakub Żulczyk (ur. 1983). Pisarz i publicysta. Stypendysta programu Homines Urbani (2009). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Z książki można korzystać na zasadach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0, dostępnej pod adresem http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, innej wersji językowej tej licencji lub którejkolwiek późniejszej wersji opublikowanej przez organizację Creative Commons.

O SERII:
Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: Historia Myszki FranciszkiMagiczny Las autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz Przygody Vendetty Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

W 2012 w ramach serii ukazały się: Dziewczynka ze światła Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, Dzieci z jeziora Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz Marcin i pełnia w Zoo Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.

W 2013 bajki napisali i zilustrowali dla nas również Szczepan Twardoch i Rafał Bujnowski oraz Joanna Bator i Magdalena Starska.
Informacje główne:
Seria MKBS | 2013
Informacje dodatkowe:
Autor: Jakub Żulczyk
Ilustratorka: Agata Bogacka
Książka z audiobookiem!