<i>Fluks. Wspólnota płynów ustrojowych</i> – spotkanie z Krzysztofem Pacewiczem

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Pacewiczem, autorem książki Fluks. Wspólnota płynów ustrojowych (PWN, 2017). W spotkaniu, które poprowadzi Jakub Baran, udział wezmą Roman Dziadkiewicz i Ewa Drygalska

Autor o książce:

Fluks to krzyk całkowicie wysterylizowanego nowoczesnego podmiotu, odizolowanego od świata zewnętrznego i nieustannie obawiającego się zakażenia obcą materią. Fluks to protest suchego ciała, które z powodu nadmiernej higieny cierpi na ciągłe alergie i choroby autoimmunologiczne. Fluks to hymn na cześć przełamującego granice ciał politycznych i ciał indywidualnych przepływu płynów ustrojowych. Fluks to ćwiczenie z myślenia wspólnoty materialnej, lepkiej i płynnej.

Darmowy fragment książki dostępny tutaj.

Uczestnicy spotkania:

KRZYSZTOF PACEWICZ –  filozof, doktorant na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta „Res Publiki Nowej”. Współzałożyciel Laboratorium Techno-Humanistyki Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się relacją między polityką a życiem.

ROMAN DZIADKIEWICZ – artysta, kurator. Autor projektów audiowizualnych i performatywnych w galeriach, instytucjach sztuki i przestrzeniach publicznych w Polsce, Europie, USA, Kanadzie, Indiach i innych. Autor tekstów teoretycznych i różnorodnych eksperymentów. Mieszka i pracuje w Krakowie.

EWA DRYGALSKA – absolwentka Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich „Społeczeństwo-Technologie-Środowisko”. Broni doktorat o kinie afroamerykańskim lat 70. Publikowała w „Kwartalniku Filmowym”, miesięczniku „Znak”, „Kulturze Popularnej” i „Dwutygodniku”. Zajmuje się nową teorią krytyczną i technologią.

JAKUB BARAN – studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, działacz Partii Razem, członek Korporacji Ha!art.
Informacje główne
12.05.2017 (piątek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Miejsce: „Pawilon Wystawowy”
Wstęp wolny
Organizator: Wydawnictwo Naukowe PWN
Współorganizatorzy: Korporacja Ha!art, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

22 maja
poniedziałek