Fotokomiks. Warsztaty rodzINNE z Mikołajem Długoszem

Fotokomiks to forma, w której połączymy archiwalne fotografie z wymyśloną fabułą. Tak zwany „materiał znaleziony” to technika, w której fotograf posługuje się zdjęciami, na które natrafił, które wyszperał, ale których na pewno sam nie zrobił. Najczęściej są to fotografie, które wywarły na nim wrażenie, a nie mógł ich sam zrobić, bo – na przykład – uwieczniają zdarzenia, które miały miejsce na długo przed jego narodzinami. Ta zabawa będzie miała również inny wymiar. Pokażemy, jak można manipulować zdjęciami oraz że ludzie zawsze wierzą w to, co widzą na fotografii. A przecież to nie zawsze jest prawda. Prawda bardzo często bywa względna i dobrze mieć tego świadomość.

Mikołaj Długosz  (1975) – fotograf, artysta wizualny, pracuje głównie z archiwami i materiałami znalezionymi. Autor albumów Latem w mieście (2016), Wielki gracz (2015; tekst: Max Cegielski, zdjęcia: Mikołaj Długosz), Proszę wejść (2012, z Sylwią Chutnik), 1994 (2011), Real foto (2008), Pogoda ładna, aż żal wyjeżdżać (2006). Brał udział m. in. w wystawach indywidualnych: Kraków – zdjęcie lotnicze (Galeria Bunkier Sztuki, Kraków, 2014), Wideopol (Muzeum Miejskie, Tychy, 2012), Real Foto (Halalit, Tel Awiw, 2009) oraz zbiorowych: Warto zapamiętać! Tribute to Jerzy Lewczyński (Galeria Asymetria, Warszawa, 2015), Nieodkryte / niewypowiedziane (Nowy Teatr, Warszawa, 2009), Betonowe dziedzictwo (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2007) Polska Diary (Centre Pompidou, Paryż, 2004). Mieszka i pracuje Warszawie.
Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 5–14 lat oraz ich opiekunów.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 19 października do godz. 16.00. Prosimy o podanie wyłącznie informacji o ilości uczestniczących w warsztatach dzieci.

 
Informacje główne
20.10.2018 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
prowadzenie: Mikołaj Długosz
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, I piętro
wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
wydarzenie towarzyszy wystawie Orient

09 lipca
czwartek