PROGRAM TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE KOMBUCHA | I TYDZIEŃ

11.02–15.03.2015 | Biały patchwork – happening

W męskim salonie kobiece spotkanie. Wspólne szycie, ale zupełnie irracjonalne, oczyszczone z konieczności wytworzenia czegoś. Pozostaje sam gest, który towarzyszyć ma wspólnej rozmowie albo samotnej medytacji. Czasem będzie można spotkać szyjące (Anna Poduszyńska, Monika Stolarska, Magdalena Żmijowska), dołączyć do nich. Czasem samemu podjąć inicjatywę, sięgnąć po igłę i nitkę, kawałki materiału, zaprosić innych.

 

11.02–15.03.2015 | Literatura – performance

Performance bon vivanta, zmienny niczym humory dandysa. Bumelanckie bywanie kontra świadome bycie. A w tym wszystkim przestrzenie tekstów zasłyszanych, zapisanych, odczytanych, wykradzionych i wypracowanych. Codziennie inne wcielenie Kacpra Kordusa.

 

18.02.2015 (środa), godz. 10–12 | Wspomnienia bywają lepsze niż rzeczywistość – warsztaty dla dzieci do lat 6

Czym dla dziecka jest kontakt ze sztuką współczesną? Co w nim zostaje po spotkaniu z nią?

Warsztaty dwudniowe. Grupa dzieci wniknie w przestrzeń wystawy, postara się ją zapamiętać i utrwalić fotograficznie. Tydzień później skonfrontuje swoje wspomnienia z autorską dokumentacją. Będzie można zrobić z nią wszystko: zmienić, zamalować, pociąć. Stworzymy wystawę na nowo: taką, którą zapamiętaliśmy, lub taką, która naszym zdaniem będzie lepsza. Prowadzenie: Anna Szarwiło i Kamil Kuitkowski. Zgłoszenia na warsztaty 18.02 i 25.02: kuitkowski@wp.eu. Wstęp wolny!

 

18.02.2015 (środa), godz. 18.00 – oprowadzanie kuratorskie

Po wystawie oprowadzi jej współkurator – Bartosz Przybył-Ołowski, prowadzący zarówno polską, jak i kenijską odsłonę warsztatów: Odczarowywanie metody twórczej, cyklu, który doprowadził do powstania wystawy Kombucha. Wstęp wolny!

 

20.02.2015 (piątek), godz. 18 | Dora Garca, The Joycean Society – projekcja filmu

Dokument o grupie miłośników Jamesa Joyce’a, którzy od 30 lat spotykają się, aby czytać Finneganów tren i dyskutować na temat książki. Każdorazowe przeczytanie całości zajmuje im 11 lat. Tekst wydaje się niewyczerpalny, możliwości interpretacji nieskończone, a niejednoznaczny charakter czytania ekscytujący. Widz odnosi wrażenie, jakby świat przestał istnieć poza czytelnią, a może istnieje właśnie dzięki temu.

Wstęp wolny!

 

21.02.2015 (sobota), godz. 11–13 | Zjedz mnie – warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki

Jak smakuje sztuka? Jak i z czym ją jeść? Jak podawać? Czym tak naprawdę jest dobry smak? Warsztaty poprowadzą Ania Batko i Agnieszka Berezowska, autorki dwóch jadalnych prac na wystawie Kombucha: słodkiej i szeleszczącej oraz pachnącej i wstrętnej. Finałem spotkania będzie jadalna wystawa czy – jak kto woli – lunch złożony z dzieł sztuki. Słodkich, słonych i ostrych. Albo mdłych i kwaśnych. Soczystych albo musujących. Jadalnych, czyli takich, które przynajmniej w teorii smakują. Kuratorka MKBS: Anna Bargiel
Zgłoszenia: bargiel@bunkier.art.pl Wstęp wolny!

 

21.02.2015 (sobota), godz. 17.30 | Literatura – performans muzyczny

Kacper Kordus i Paweł Tasak zapraszają w półgodzinną podróż w świat tekstu i dźwięku (kontrabasu). Wstęp wolny!

 

21.02.2015 (sobota), godz. 18.00 | Zanurzyć się w budyniu – oprowadzanie kuratorskie

O wystawie Kombucha, jej koncepcji i procesach, marzeniach i pragnieniach opowie Anna Batko – historyczka sztuki i kuratorka, żeńska połowa duetu Prekariat (instalacja wideo Kąpiący się dandysi), współkuratorka prowadzących do wystawy Odczarowywań. Wstęp wolny!

 

kuratorzy: Ania Batko, Kamil Kuitkowski, Ewa Tatar

23 lutego
poniedziałek