PROGRAM TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE KOMBUCHA | III TYDZIEŃ

PROGRAM TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE  KOMBUCHA

11.02–15.03.2015 | Biały patchwork – happening

Anna Poduszyńska, Monika Stolarska, Magdalena Żmijowska

W męskim salonie kobiece spotkanie. Wspólne szycie, ale zupełnie irracjonalne, oczyszczone z konieczności wytworzenia czegoś. Pozostaje sam gest, który towarzyszyć ma wspólnej rozmowie albo samotnej medytacji.

Czasem będzie można spotkać szyjące, dołączyć się do nich. Czasem samemu podjąć inicjatywę, sięgnąć po igłę i nitkę, kawałki materiału, zaprosić innych.

 

11.02–15.03.2015 | Literatura – performance

Bon vivancki performance, zmienny niczym humory dandysa. Bumelanckie bywanie kontra świadome bycie. A w tym wszystkim przestrzenie tekstów zasłyszanych, zapisanych, odczytanych, wykradzionych i wypracowanych. Codziennie inne wcielenie Kacpra Kordusa.

 

2.03–15.03.2015 | Utopia – happening

Piętnaście osób. Codziennie inna, w tym samym rytmie, przez trzy kwadranse, opowiadać będzie o własnych światach doskonałych, o marzeniach, prywatnych utopiach. Nie będą odpowiadać na pytania, reagować na publiczność. Będą ofiarowywać tylko swoje słowa. To musi wystarczyć.

 

3.03–08.03.2015 (wtorek-piątek), godz. 12.00–13.00, weekend 24 h | Récitation de réparation – performance

Karolina Spyrka, artystka i nauczycielka, miłośniczka dyscypliny postanawia ukarać się sama za swoje niedoskonałości. W niezmąconym niczym rytmie szkolnego tygodnia, nie znając francuskiego, będzie na głos czytać 657659305 Nadzorować i karać Michela Foucaulta. Tydzień będzie tylko przygotowaniem. W weekend będzie czytać bez przerwy, aż padnie, aż kara się dokona i nastąpi poprawa.

 

5.03.2015 (czwartek), godz. 18.00 | Seminarium High Art Lite Vol. 2

Zdaniem komentatorów „branżowego” portalu Artnet rok 2014 zostanie zapamiętany w świecie sztuki jako ten, w którym twórcy tzw. sztuki postinternetowej z impetem weszli na salony art worldu. Jednocześnie działalność kolektywu DIS, Petry Cortright czy im podobnych wzbudza nieustannie sceptycyzm krytyków, od związanej z rodzimym SZUMem Karoliny Plinty po Briana Droitcoura, który w październikowym wydaniu „Art in America” określił sztukę postinternetową jako „tanią zajawkę o dystrybucji obrazów”. W ramach seminarium przyjrzymy się organizacji mediów umożliwiających tę właśnie dystrybucję i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czego w związku z tym boją się konserwatywni krytycy. Estetyka relacyjna 2.0. Prowadzenie: Arkadiusz Półtorak. Wstęp bezpłatny.

 

6.03.2015 (piątek), godz. 18 | Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o sztuce z Afryki – wykład

Bartosz Przybył Ołowski i Ewa Tatar opowiedzą o najnowszych trendach w sztuce afrykańskiej i o jej światowych manifestacjach. Wstęp bezpłatny!

 

7.03.2015 (sobota), godz. 11.00 | Efekt kuli śnieżnej – warsztaty MKBS

Wyobraź sobie świat idealny – co chciałbyś do niego dodać, aby taki się stał? Czy byłby to jakiś wynalazek, a może nowy sposób komunikacji? W trakcie warsztatów spróbujemy odczarować sztukę współczesną. Zastanowimy się, jak sztuka może wpływać na rzeczywistość. Puścimy wodze fantazji. Będziemy spełniać marzenia, bo przecież „w sztuce marzenia stają się rzeczywistością”. Warsztaty poprowadzi Anna Bargiel, zgłoszenia: bargiel@bunkier.art.pl. Wstęp bezpłatny!

 

8.03.2015 (niedziela), godz. 11.00-13.00 | Śniłam właśnie o sobie! – warsztaty dla dorosłych

Jak odbieramy sztukę? Co sprawia, że jedne obiekty rozumiemy od pierwszego wejrzenia, a obok innych przechodzimy obojętnie? Wystawa o światach idealnych daje impuls do tego, żeby poczuć się nie tylko adresatem, ale i jej nadawcą. Przy okazji warsztatów będziemy wplatać własne historie w przestrzeń raz już zaaranżowaną. Staniemy się jej częścią, pozostawiając symbiotyczny ślad naszych oczekiwań, marzeń i emocji. Prowadzenie: Agnieszka Doniec. Zgłoszenia: doniec.agnieszka@gmail.com. Wstęp bezpłatny!

 

8.03.2014 (niedziela), godz. 17.00 | Między utopią a dystopią jest Kombucha – oprowadzanie kuratorskie Kamila Kuitkowskiego

 

 

kuratorzy: Ania Batko, Kamil Kuitkowski, Ewa Tatar

09 marca
poniedziałek