Rodzinne Poranki Literackie

„Drzewołazki”: spotkanie i warsztaty z Cecylią Malik

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Poranki Literackie. 6 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 11:00 spotkamy się z  Cecylią Malik, która zaznajomi najmłodszych ze swoją książką Drzewołazki (Wydawnictwo Zygzaki).

Podczas spotkania będziemy czytać, rozmawiać, twórczo działać wokół książki i świetnie się przy tym bawić!

Cecylią Malik – krakowska artystka, aktywistka i doświadczona drzewołazka – opowie nam o książce, która przedstawia historię rosnącego na osiedlowym podwórku drzewa jesion. Pewnego dnia w jego gałęziach zjawia się zagadkowa postać – to nieustraszona drzewołazka Ludka. Wraz z nią główni bohaterowie odkrywają, ile tajemnic i skarbów kryje się w koronach drzew: jesion to świetna kryjówka, z wierzbowych witek powstają bransoletki o magicznych właściwościach, a z kwiatów akacji można usmażyć najprawdziwsze placki. Tymczasem na drzewo rosnące na podwórku czyha niebezpieczeństwo…

Autorka przeczyta fragmenty swojej książki, a następnie będziemy rozmawiać oraz wymieniać myśli, emocje i wiedzę. Naszą podróż zwieńczą specjalnie przygotowane na tę okazję rodzinne warsztaty artystyczne. Podczas tych warsztatów dzieci dostaną prawdziwe gałęzie, które zamienią w magiczne rzeźby! Każdy uczestnik ozdobi gałąź w sposób, który najlepiej odzwierciedli jego osobowość. Będziemy używać koralików, wstążek, sznurków, bibuły i różnorodnych materiałów plastycznych.

Dla kogo: dzieci w wieku 5-13 lat
Koszt: 30 zł od dziecka, opiekunowie bezpłatnie
Wymagane zapisy: edukacja@bunkier.art.pl

Cecylia Malik (ur. 1975 r.) – artystka wizualna, performerka, malarka, kuratorka sztuki współczesnej i aktywistka. Studiowała na wydziale malarstwa na ASP w Krakowie. Początkowo zainteresowana malarstwem, potem problemami społecznymi, ekologią i miejską przestrzenią. Autorka projektu fotograficznego „365 drzew”. Założyła Modraszek Kolektyw działający w obronie przyrody Zakrzówka, zainicjowała liczne akcje społeczne, m.in. „Warkocze Białki” (protest przeciwko melioracji rzeki Białki), „Matki Polki na wyrębie” (protest przeciwko masowej wycince drzew) czy najnowszą „Siostry Rzeki” w obronie ostatnich naturalnych rzek na świecie, w tym Wisły i jej dopływów. Siostry Rzeki to grupa aktywistek z całej Polski. Regularnie odbywają się warsztaty i happeningi z udziałem ekspertów z Koalicji Ratujmy Rzeki.

© Michał Ramus

06 kwietnia
niedziela
11:00
Dla kogo:
DZIECI