Rodzinne poranki literackie

spotkanie z Moniką Chrabąszcz „O, co czuję?”

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Rodzinnych Poranków Literackich. 8 grudnia o godzinie 11:00 spotkamy się z Moniką Chrabąszcz, autorką O, co czuję? Wydawnictwa Natuli. Wydarzenie zaznajomienia się z różnorodnymi sposobami poznawania emocji– porozmawiamy o nich z autorką, opowiemy o nich za pośrednictwem jej książki, a także wyrazimy je w ruchu i indywidualnej pracy twórczej.

Książka O, co czuję? Moniki Chrabąszcz jest rodzajem zabawki-układanki, w której zadanie polega na znalezieniu i ułożeniu wybranych emocji kotka. Można układać miny, dopasowywać do nich emocje i na odwrót. Dzieci uczą się nowych określeń, rozumieją emocje, ich zmienność i charakter.

Spotkanie literackie będzie miało na celu oswojenie dzieci z różnymi stanami emocjonalnymi, których doświadczają na co dzień. Przewodniczką po tym świecie będzie autorka, a także bohater jej książeczki – kot. Dzięki pracy z emocjami, polegającej na ich nazywaniu, rozpoznawaniu i wyjaśnianiu przyczyn ich powstawania, nauczymy się samoregulacji, a poprzez zabawę będziemy chcieli zrozumieć, skąd się biorą, a także że emocje są czymś naturalnym i że są różne – jedne bardziej, a inne mniej przyjemne, wszystkie jednak mijają.

Warsztaty będą dostosowane do małych dzieci – zaczniemy od rozmowy i zabawy, ale nie zabraknie ruchu – samodzielnego i wspólnego, a także warsztatowej pracy twórczej. 

Na spotkaniu będzie można nabyć książkę Moniki Chrabąszcz O, co czuję? i zdobyć autograf!

Dla kogo: dla dzieci w wieku 2-6 lat.
Wymagane zapisy: edukacja@bunkier.art.pl
Koszt: 30 zł od dziecka, jeden opiekun bezpłatnie

Monika Chrabąszcz – doktor sztuki, wykłada na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP i Wydziale Sztuki Akademii Tarnowskiej. Tworzy książki, plakaty i wystawy. Autorka picture-booka „O, co czuję?” (wydawnictwo Natuli, 2024) wspierającego rozwój emocjonalny dzieci. Projektantka i kuratorka wielu wystaw kierowanych do młodego odbiorcy. Laureatka konkursu Hiiibrand Design Awards 2023 (plakat) oraz Applied Arts Magazine 2024 (projekt katalogu wystawy „Życie ukryte. Dziecko w polskiej sztuce współczesnej” dla CSW Zamek Ujazdowski). Excellent Award na International Poster Biennale for Peace 2023 (Nanjing, Chiny). Nominacje do nagród: Satyrykon 2024, Najpiękniejsza Książka Roku 2022, Śląska Rzecz 2022. Współpracowała z licznymi instytucjami kultury.

fot. M. Ramus

WIĘCEJ O RODZINNYCH PORANKACH
08 grudnia
niedziela
11:00
Dla kogo:
DZIECI