Adam Rzepecki, Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego. Katalog wystawy

Katalog wystawy Adama Rzepeckiego, którą można było zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki między majem a październikiem 2020 roku, zawiera reprodukcje prac fotograficznych, malarskich i tekstowych oraz dokumentacje akcji performatywnych krakowskiego artysty, członka Grupy Łódź Kaliska

W publikacji znajdują się również teksty Moniki Kozioł – kuratorki wystawy, poety Miłosza Biedrzyckiego, psychiatry, dra nauk medycznych Bogusława Habrata, Dawida Radziszewskiego – historyka sztuki i kolekcjonera dzieł Rzepeckiego i Jana Trzupka – historyka sztuki i autora tekstów o sztuce nowoczesnej i współczesnej. Publikacja ma w dużej mierze charakter retrospektywny, podsumowuje ponad 50 lat twórczości Adama Rzepeckiego.

Adam Rzepecki (ur. 1950) uprawia malarstwo, fotografię i performanse, tworzy wideo i instalacje. W latach 1973–1979 studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 1979 roku jest członkiem Grupy Łódź Kaliska, a od 1990 roku – grupy Stacja Pi.Stacja. W latach 1978–1981 prowadził Jaszczurową Galerię Fotografii w Krakowie. Współtworzył Kulturę Zrzuty. Jego prace znajdują się w kolekcjach CSW Zamek Ujazdowski i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi i Sammlung Verbund w Wiedniu.

Informacje dodatkowe:
Redakcja: Monika Kozioł
Teksty: Miłosz Biedrzycki, Bogusław Habrat, Monika Kozioł, Dawid Radziszewski, Jan Trzupek
Przekład: Ben Koschalka, Adam Ladziński (tytuły prac)
Opracowanie redakcyjne: Magdalena Wołoszyn
Korekta tekstu angielskiego: Ben Koschalka
Fotografie: Maciej Plewiński, Aleksandra Hurek
Koncepcja graficzna: Monika Chrabąszcz-Tarkowska, Rafał Sosin
Skład i DTP: Monika Chrabąszcz-Tarkowska
Liczba stron: 232
ISBN 978-83-62224-81-4
Wydawnictwo BUNKIER
Dyrektor: Maria Anna Potocka
Koordynator wydawnictwa: Anna Martynowska
pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków