Dom na polach

Franek ma sześć lat. Ma dom, w którym mieszka z mamą, tatą i młodszym bratem. Ma też misia, którego bardzo kocha. Dom Franka stoi na polach. Franek lubi pola. Kiedy rodzice zaczynają się kłócić, chłopcy udają się w niecodzienną podróż.

FRAGMENT:
„Franek lubi pola. Pola zimą są białe, wiosną zielone jak środek kiwi, latem w różnych kolorach, ale głównie żółte jak włosy Franka, jesienią rude jak włosy cioci Franka, potem brązowe jak skórka kiwi, a zimą znowu białe. Franek ma też inne rzeczy, nie tylko dom, pola i sześć lat. Na przykład ma brata, który ma tylko dwa lata, ale za to zna strasznie dużo sposobów na psucie Frankowi zabawy”.

O KSIĄŻCE:
Tytuł: Dom na polach
Autor: Szczepan Twardoch
Ilustracje: Rafał Bujnowski
Pomysłodawczyni i redaktorka serii: Anna Bargiel
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka
Korekta: Karolina Więckowska
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup
ISBN: 978-83-62224-34-0
Nakład: 1000 sztuk

O AUTORACH:
Rafał Bujnowski (ur. 1974). Malarz, grafik, autor wideo i akcji artystycznych. Mieszka i pracuje w Krakowie i Graboszycach.

Szczepan Twardoch (ur. 1979). Autor książek i publikacji. Laureat Paszportu „Polityki” (2012) Mieszka i pracuje w Pilchowicach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z książki można korzystać na zasadach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0, dostępnej pod adresem http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, innej wersji językowej tej licencji lub którejkolwiek późniejszej wersji opublikowanej przez organizację Creative Commons.

O SERII:
Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: Historia Myszki Franciszki i Magiczny Las autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz Przygody Vendetty Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

W 2012 w ramach serii ukazały się: Dziewczynka ze światła Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, Dzieci z jeziora Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz Marcin i pełnia w Zoo Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.

W 2013 bajki napisali i zilustrowali dla nas również Jakub Żulczyk i Agata Bogacka oraz Joanna Bator, Krzysztof Łukasiewicz i Magdalena Starska.

Warsztaty MKBS | 7.12.2013 | Dom na polach
Informacje główne:
Seria MKBS | 2013
Informacje dodatkowe:
Autor: Szczepan Twardoch
Ilustrator: Rafał Bujnowski
Książka z audiobookiem!