Kamil Kukla, Frukta i paszczęki. Malarstwo, rzeźba, muzyka. Katalog wystawy

Katalog wystawy Kamila Kukli, którą można było zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki od września do listopada 2019 roku, zawiera reprodukcje prac malarskich oraz rzeźby artysty młodego pokolenia, tworzącego w Krakowie. Publikacja została uzupełniona zdjęciami z wystawy.

W publikacji znajdują się teksty Andy Rottenberg, Łukasza Zawady i Bartosza Zaskórskiego poświęcone Kukli oraz tekst rozmowy przeprowadzonej z artystą przez Delfinę Jałowik.

W pracach Kamila Kukli z nagromadzenia ekspresyjnie i swobodnie namalowanych abstrakcyjnych elementów wyłaniają się przedstawienia realistyczne – rośliny, zwierzęta, części ciała, przedmioty. Artysta ujawnia odbiorcy świat własnych fantazji, zainteresowań, chwilowych fascynacji, powołuje również do życia nowe, specyficzne, abstrakcyjne kształty. – pisze w katalogu Delfina Jałowik.

Kamil Kukla (ur. 1989) w latach 2008–2013 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę oraz tworzy muzykę eksperymentalną.


Informacje dodatkowe:
Redakcja: Delfina Jałowik
Teksty: Delfina Jałowik, Anda Rottenberg, Bartosz Zaskórski, Łukasz Zawada
Przekład: Ben Koschalka
Opracowanie redakcyjne: Magdalena Wołoszyn
Korekta tekstu angielskiego: Ben Koschalka
Fotografie: Aleksandra Hurek, Kamil Kukla
Pozostałe fotografie: Kamil Kukla, Piotr Wodniak
Koncepcja graficzna: Monika Chrabąszcz-Tarkowska, Rafał Sosin
Skład i DTP: Monika Chrabąszcz-Tarkowska
Liczba stron: 164ISBN 978-83-62224-84-5
Wydawnictwo BUNKIER
Dyrektor: Maria Anna Potocka
Koordynator wydawnictwa: Anna Martynowska
pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków