Kopciuszek idzie na wojnę

Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy to bajka o buncie w świecie bajek i jego nieoczekiwanych konsekwencjach.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstający w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Premiera: 8.11.2012 (czwartek), godz. 18 >>

FRAGMENT:
„Piaszczystą drogą, wśród umajonych kwiatami łąk, wędrowały dwie siostry. Jedna była w wieku, w którym małe dziewczynki opuszczają bezpieczną krainę dzieciństwa, druga stawiała pierwsze kroki na ścieżce życia. Słońce chowało się już za horyzontem, a one miały do przebycia pogrążający się w mroku las. By dodać sobie otuchy, a także po to, by skrócić drogę przez dzikie ostępy, starsza zaproponowała, że opowie młodszej straszną historię.
– Ajka! Ajka! – wykrzyknęła radośnie młodsza, co w języku małych dziewczynek oznaczało, że z przyjemnością jej wysłucha. Po przekroczeniu granicy lasu starsza rozpoczęła opowieść…”.

 

O KSIĄŻCE:
Tytuł: Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy
Autor: Sławomir Shuty
Ilustracje: Agnieszka Piksa
Redaktorka serii: Anna Bargiel
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka
Redakcja i korekta: Karolina Więckowska
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup
Czytają: Małgorzata Gorol i Sylwester Piechura
Realizacja dźwięku: Kamil Madoń
ISBN: 978-83-62224-19-7
Nakład: 1000 sztuk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka jest dostępna na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Treść licencji jest dostępna na stronie >>

O AUTORZE I AUTORCE:
Sławomir Shuty (ur. 1973). Artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Laureat Paszportu „Polityki” w kategorii Literatura. Pochodzi z Nowej Huty, mieszka w Krakowie.

Agnieszka Piksa (ur. 1983). Studiowała grafikę w ASP w Krakowie i w Klużu-Napoce (Rumunia). Zajmuje się rysowaniem, ilustrowaniem i projektowaniem graficznym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

O SERII:
Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: Historia Myszki Franciszki i Magiczny Las autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz Przygody Vendetty Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

W listopadzie 2012 roku ukażą się Dziewczynka ze światła Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, Dzieci z jeziora Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz Marcin i pełnia w Zoo Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.
Informacje główne:
2012
Informacje dodatkowe:
seria MKBS
autor: Sławomir Shuty
ilustratorka: Agnieszka Piksa
premiera: 8.11.2012