Marcin i pełnia w Zoo

Marcin i pełnia w Zoo to bajka o chłopcu, który miał taki kłopot, że często mylił ludzi z innymi ludźmi.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstający w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Premiera: 8.11.2012 (czwartek), godz. 18 >>

FRAGMENT:
„Marcin miał trochę więcej lat niż ty i trochę mniej niż ja. Miał także pewien problem – nie rozpoznawał twarzy. Gdy szedł dokądś ulicą i spotykał kogoś, kogo mógł znać, zdarzało się, że mylił go z kim innym, kogo też mógł znać, a czasem z kimś, kogo nigdy na oczy nie widział. Ludzie się trochę na niego o to obrażali, nawet ci, których wcześniej nie znał, a pomylił ich na przykład z Maksem albo Anią”.

O KSIĄŻCE:
Tytuł: Marcin i pełnia w Zoo
Autorka: Justyna Bargielska
Ilustracje: Dorota Buczkowska
Redaktorka serii: Anna Bargiel
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka
Redakcja i korekta: Karolina Więckowska
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup
Autor reprodukcji rysunków: Michał Przeźnik-Buczkowski
Czyta: Sylwester Piechura
Realizacja dźwięku: Kamil Madoń
ISBN: 978-83-62224-19-7
Nakład: 1000 sztuk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka jest dostępna na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Treść licencji jest dostępna na stronie >>

O AUTORKACH:
Justyna Bargielska (ur. 1977). Autorka czterech książek z wierszami i jednej z prozą. Dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Gdynia, laureatka nagrody PTWK. Matka dwójki dzieci. Mieszka w Warszawie.

Dorota Buczkowska (ur. 1971) Ukończyła Wydział Rzeźby ASP w Warszawie w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego oraz Gender Studies na UW. Mieszka i pracuje w Warszawie.

O SERII:
Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: Historia Myszki Franciszki i Magiczny Las autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz Przygody Vendetty Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

W listopadzie 2012 roku ukażą się Dziewczynka ze światła Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, Dzieci z jeziora Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz Marcin i pełnia w Zoo Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.
Informacje główne:
2012
Informacje dodatkowe:
seria MKBS