Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki we współpracy z miastem Kraków oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Krakowa, w ramach realizacji Programu rozwoju kultury w Krakowie: „Program dla sztuk wizualnych 2032” zaprosili do udziału w konkursie na recenzję wystawy sztuki współczesnej „BUNKIER = SZTUKA = KRYTYKA”.

Organizatorem Konkursu była Galeria Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”. Konkurs był organizowany we współpracy z miastem Kraków oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Krakowa, w ramach realizacji Programu rozwoju kultury w Krakowie: Program dla sztuk wizualnych 2032. Konkurs został przeprowadzony w dniach od 1.9.2023-15.3.2024.

W dniu 17 kwietnia 2024 odbyły się obrady Komisji Konkursowej, która wyłoniła osobę zwycięską – Pana Jakuba Wydrę, który przygotował tekst Queerowy spacer po linie.

Gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym czterem uczestnikom Konkursu, którzy przygotowali różnorodne pod względem treści i formy prace konkursowe.

Poniżej publikujemy tekst Pana Jakuba Wydry:

Dziękujemy każdej osobie za poświęcony czas na stworzenie wartościowych tekstów krytycznych – zachęcamy do dalszych działań pisarsko-krytycznych.

Dziękujemy każdej osobie zaangażowanej z ramienia WKiDN za owocną współpracę przy realizacji Konkursu „BUNKIER=SZTUKA=KRYTYKA” i jednocześnie zachęcamy do dalszego obserwowania Konkursu.