Anna Baranowa oprowadza po wystawie

„Daj mi wszystko”

Po wystawie oprowadzi wybitna historyczka i krytyczka sztuki Anna Baranowa, która zatrzyma się przy dziełach cenionych artystów, których nierzadko znała osobiście. Zwiedzanie zatem będzie okazją nie tylko do zapoznania się z dziełami z najnowszej wystawy Bunkra Sztuki, ale też do zajrzenia „za kulisy” życia artystyczno-towarzyskiego polskich legend sztuki współczesnej.

Anna Baranowa (ur. 1959) – historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw. Zajmuje się sztuką wieków XIX–XXI. Jest autorką książki Osobno i razem. Szkice o twórczości Tadeusza Kantora i Marii Stangret (Kraków 2015). Opublikowała wiele wstępów do katalogów wystaw oraz artykułów specjalistycznych i popularyzujących sztukę współczesną (m. in. w „Dekadzie Literackiej” i „Nowej Dekadzie Krakowskiej”, „Znaku”, „Tygodniku Powszechnym”, „Zeszytach Literackich”, „Twórczości”, „Pokazie”, „Szumie”, „Wiadomościach ASP” czy w „Restarcie”).  Związana jest z Instytutem Historii Sztuki UJ i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkinią Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Sekcji Polskiej AICA i Stowarzyszenia Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W 2010 została wyróżniona Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej. W 2014 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki.  Otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa 2023. Mieszka i pracuje w Krakowie.

→ Wejście w ramach biletu na wystawę.

→ Nie obowiązują zapisy

fot.  Anna Baranowa z pieskiem Babou, Jacek Maria Stokłosa

19 czerwca
środa
17:00