Spotkanie z Łukaszem Skąpskim, w trakcie którego zapytamy go o jego refleksje na temat Przewodnika po Krakowie. Może całkowicie mylimy się w naszych interpretacjach? Może autor naprowadzi nas na właściwy trop? A może specjalnie wprowadzi nas w błąd? Przekonajcie się sami!

Łukasz Skąpski – absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. W latach 2002-2009 wykładowca w ASP w Krakowie. W roku 2006 otrzymał stopień doktorski w ASP w Poznaniu.  Od 2009 do 2011 prowadzi zajęcia z fotografii w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Bytomiu a od 2010 roku prowadzi pracownię intermediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się fotografią, malarstwem, instalacją, obiektami, wideo. Wystawia i prezentuje swoją twórczość od roku 1982 – w Polsce i innych krajach. W latach 1988-1991 mieszkał we Francji, w Niemczech i w Chinach. Pobyt w Pekinie zaowocował zainteresowaniem artysty tematyką społeczną i polityczną. Tam też artysta odkrył dla siebie metodę posługiwania się zbiorem w sztuce.
W roku 2001 artysta został uhonorowany Rouse Kent Public Art Award za realizację Via Lucem Continens, najlepszego zamówienia publicznego w południowej Anglii w 2000 roku. Od 2001 roku jest członkiem założycielem Supergrupy Azorro, która na trwałe zapisała się w polskiej sztuce wideo. W ostatnich latach główny akcent  w jego twórczości kładzie się na tematy społeczno-polityczne. Prace w kolekcjach w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Krakowie, Fundacji Znaki Czasu w Krakowie, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Fotografii w Krakowie, Galerii Arsenał w Białystoku, Galerii Studio w Warszawie, Galerii Zderzak w Krakowie, Muzeum Górnośląskim, Galerii Kronice w Bytomiu, Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku, Bunkrze Sztuki w Krakowie, Zachęcie w Białymstoku, Zachęcie w Łodzi,  Zachęcie w Zielonej Górze, w kolekcjach prywatnych.

Kuratorka: Anna Lebensztejn (lebensztejn@bunkier.art.pl)
Informacje główne
13.03.2012 (wtorek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Podzielmy się Kolekcją! Łukasz Skąpski

04 maja
piątek