Kosuth, Kolář, Morel, Moore, Monastyrski, Zamojski. O tym, co ich dzieli, a co łączy opowie Daniel Muzyczuk.

Joseph Kosuth może w tytule występować jako synonim sztuki konceptualnej i sugerować, że Zamojski ma ze sztuką pojęciową jakiś problem, lub też, wręcz przeciwnie, że celem wykładu będzie usytuowanie go na drzewie genealogicznym, w którym konceptualiści pełnią funkcję odległych dziadków. Oba problemy są jednak pozorne, pierwszy czysto spekulatywny, a drugi oczywisty. Pytanie jednak nie musi domagać się rozwiązania, a oznaczać pewien obszar możliwości, które wymagają dochodzenia, w którym na równych prawach znajdzie się Kosuth, Kolář, Morel, Moore, Monastyrski oraz kilka innych postaci.

Daniel Muzyczuk. Kurator w Muzeum Sztuki w Łodzi. Od 2008 do 2011 kurator w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Kurator projektów, m. in.: Long Gone Susan Philipsz, Poszliśmy do Croatan (wraz z Robertem Rumasem), Fabryka Mariusza Warasa i Krzysztofa Topolskiego, MORE IS MORE (wraz z Agnieszką Pinderą i Joanną Zielińską), Melancholii sprzeciwu (wraz z Agnieszką Pinderą), Spojrzenia 2011 oraz Dźwięki elektrycznego ciała (wraz z Davidem Crowleyem). Zwycięzca (z Agnieszką Pinderą) konkursu im. Igora Zabla w 2011 roku. Wykładał w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek AICA.

 

W ramach Będzie się Dzieło!

Projekt oraz organizowane w jego ramach wydarzenia są częścią zadania Otwarta Przestrzeń Sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Informacje główne
30.11.2012 (piątek), godz. 19

03 grudnia
poniedziałek