Galeria Bunkier Sztuki częstuje! I to nie byle czym!

Oprócz kawy, rogala i codziennej prasy z Małopolski proponujemy podpatrywanie Basi Bańdy (www.basiabanda.pl) przy pracy. Wnikliwych namawiamy do rozmowy z artystką i zadawania jej pytań.

W ramach projektu Będzie się Dzieło! Bunkier Sztuki zaprosił do współpracy artystkę znaną z niezwykle emocjonalnego obserwowania relacji między ludźmi. Jej prace były często reprezentacjami skrajnych i głęboko skrywanych stanów lękowych, odrzucenia i przemocy. Wydaje się, że u Bańdy nie istnieje utopijna wizja świata bez bólu. Rozkosz zawsze graniczy z rozpaczą, a niewinność z dojrzałością. Tym razem Basia Bańda wydaje się pozornie dystansować wobec dotychczasowych, osobistych źródeł inspiracji. W trakcie ostatnich tygodni śledziła informacje pochodzące z małopolskich wydań największych dzienników. Spośród nich wybrała najbardziej ją inspirujące i intrygujące. Następnie przetwarzała je, wykonując z nich prace na papierze. Dzięki temu powstała szczególna kolekcja codziennych wiadomości. Jedna z prac, w formie fresku, powstaje na ścianach Galerii.

Jakie emocje i relacje są obecne w Małopolsce? Co stanowi esencję naszego regionu? Gdzie kryje się prawda o nas samych?

Przysiądź się i spróbuj dowiedzieć się więcej!

Kto: Basia Bańda
Co: Codzienne wiadomości
Kiedy: 12-14.12.2012
W jakich godzinach: 11:30-14
Gdzie: antresola w Przestrzeni Otwartej Bunkra Sztuki

Basia Bańda (http://basiabanda.pl/) tworzy swoje prace, korzystając z własnych, nie zawsze szczęśliwych doświadczeń. Tym razem będziemy świadkami dokumentowania i interpretowania tego, co dzieje się u innych. Z błahych, na pozór kompletnie nieistotnych informacji Bańda stworzy zaplecze do dodatkowych interpretacji. Media staną się pretekstem do prześledzenia interpretacyjnych strategii odbiorczych, jako jeden z przykładów na „czytanie” przekazów medialnych, używanie ich w anarchistyczny sposób, odszukiwanie maskowanych komunikatów, nakładanie dodatkowych warstw znaczeń i negocjowanie dominujących treści.

Będzie się Dzieło! to cykl prezentacji działań twórczyń i twórców, których prace zostały zakupione do zbiorów Galerii w ramach zadania Podzielmy się Kolekcją. Rozbudowa Kolekcji Bunkra Sztuki. Artyści i artystki przejmują we władanie całą przestrzeń Bunkra – od podziemi aż po dach. Jedni anektują do swoich działań część Galerii, drudzy przekształcają przestrzeń wystawienniczą, a jeszcze inni przekopują się przez istniejącą Kolekcję.

 
Informacje główne
12-14.12.2012

17 grudnia
poniedziałek