W dniach 13-20 czerwca 2021 r. w Krakowie odbędzie się trzecia edycja krakowskiego tygodnia sztuki Cracow Art Week KRAKERS. W ramach wydarzeń towarzyszących galeria Bunkier Sztuki zaprasza na oprowadzanie po wystawie Partytura i ogród w cenie biletu. Oprowadzanie odbędzie się 13 czerwca o godz. 12 w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Obowiązują zapisy na adres: press@bunkier.art.pl.

Informacje ze strony organizatora:

Cracow Art Week to ewolucja projektu Cracow Gallery Weekend KRAKERS, który od 2012 roku promuje sztukę współczesną w przestrzeni Krakowa, tworzy platformę komunikacyjną, edukacyjną, informacyjną i promocyjną oraz miejsce spotkań ośrodków sztuki niezależnej i mieszkańców miasta. Organizatorzy krakowskiego gallery weekendu postanowili przekształcić znanego KRAKERSa w tygodniowe wydarzenie. Motywem przewodnim trzeciej edycji Cracow Art Week KRAKERS jest (NO) HOPE, który odzwierciedla sytuację, w której znalazła się kultura i sztuka w trakcie trwania pandemii – ukazanie szerokiego i różnorodnego środowiska artystycznego Krakowa wszystkim zainteresowanym oraz stworzenie i udostępnienie platformy komunikacyjnej wydaje się w tej skomplikowanej, jednak dającej nadzieję sytuacji, trafne.

Trzecia edycja krakowskiego tygodnia sztuki to konsekwentnie prezentacja sztuki współczesnej. Przez siedem dni, wypełnionych wernisażami, wydarzeniami perfomatywnymi, spotkaniami i dyskusjami, organizatorzy zderzają ze sobą w programie głównym galerie z wieloletnią tradycją i efemeryczne project room’y, co sprawia, że jest to niepowtarzalna okazja do bliższego poznania krakowskiego świata sztuki. W trakcie trwania projektu w przestrzeniach podmiotów zaproszonych do współpracy organizowane są wystawy specjalnie przygotowane na to wydarzenie.

 


Informacje główne
13-20.06.2021

14 marca
poniedziałek