Warsztaty połączone z premierą książki Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy autorstwa Sławomira Shutego z ilustracjami Agnieszki Piksy. Książka powstała w ramach Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki. Spotkanie w formie warsztatów komiksowych poprowadzą autor i artystka.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Wpisują się one w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Sławomir Shuty (ur. 1973). Artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Laureat Paszportu „Polityki” w kategorii Literatura. Pochodzi z Nowej Huty, mieszka w Krakowie.

Agnieszka Piksa (ur. 1983). Studiowała grafikę w ASP w Krakowie i w Klużu-Napoce (Rumunia). Zajmuje się rysowaniem, ilustrowaniem i projektowaniem graficznym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki

Projekt oraz organizowane w jego ramach wydarzenia są częścią zadania Otwarta Przestrzeń Sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
10.11.2012 (sobota), godz. 11

12 listopada
poniedziałek