Dni otwarte w Bunkrze Sztuki. Ostatni raz przed remontem

AKTUALIZACJA z dnia 4.11.2020 r.: Wydarzenie zostało odwołane w związku z decyzją Rządu o zamknięciu instytucji kultury w okresie od 7 do 29 listopada 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Otwieramy wszystkie drzwi Galerii na dwa dni – 14 i 15 listopada. To ostatnia szansa, by zobaczyć budynek Bunkra Sztuki przed remontem oraz pierwsza okazja, by zajrzeć do każdego pomieszczenia i poznać Galerię od zaplecza. W trakcie weekendu 14–15 listopada w godzinach 11–18 będzie można bezpłatnie zwiedzić sale wystawiennicze, pomieszczenia biurowe i zaplecze.

Ponadto zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach z udziałem Piotra Lutyńskiego – artysty, którego wystawę Budda, Mars i jeleń można było zobaczyć w tym roku w Bunkrze Sztuki.

 

fot. Daniel Zawadzki; z archiwum Galerii

PROGRAM

Zwiedzanie

14–15.11, sobota – niedziela, godz. 11–18

Możliwość zwiedzania Galerii, a także pomieszczeń biurowych, magazynowych i technicznych. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających, niektóre z pomieszczeń mogą być odgrodzone. Wstęp bezpłatny. Podczas zwiedzania w Galerii jednocześnie może przebywać 30 osób. Istnieje możliwość zapisania się na konkretną godzinę. Rezerwacji można dokonać pod adresem press@bunkier.art.pl.

Warsztaty plastyczne z artystą Piotrem Lutyńskim

14 listopada 2020, godz. 12 

Zapraszamy na warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę Piotra Lutyńskiego. Zajęcia będą polegały na przygotowaniu „ostatniego dzieła sztuki” w aktualnej formie Galerii.

Człowiek w czasie swej obecności na Ziemi kreśli w ciągu życia wyraźny ślad. Jednym z takich śladów może być autoportret, innym określony kolor przypisany człowiekowi lub wspomnienia dokonań jakie pozostawił. Uczestnicy obrysują na ścianach kontury swoich sylwetek, a następnie każdy wypełni dany obszar treścią i kolorem – swoimi marzeniami, przeżyciami, wrażliwością i tym co pragnie pozostawić po sobie w Galerii.

Wstęp: 2 zł. Zajęcia dla młodzieży od 16 lat i osób dorosłych. Ograniczona liczba uczestników: 20 osób. Zapewniamy indywidualne materiały dla każdego uczestnika. Obowiązuje rezerwacja miejsc: press@bunkier.art.pl.

Piotr Lutyński (ur. 1962) tworzy malarstwo, obiekty, instalacje, performanse muzyczne oraz pokazy multimedialne. W zaskakujący sposób łączy naturalne tworzywa – ptasie jaja, trawy, pióra, kamienie, owady lub wosk – z gotowymi obiektami i malarstwem abstrakcyjnym. W wielu wypowiedziach manifestuje wczucie w naturę. Jego kompozycje geometryczne są – według niego – inspirowane estetycznymi potrzebami zwierząt.

Oprowadzanie po budynku Bunkra Sztuki

15 listopada, godz. 12 

Zapraszamy na oprowadzanie po budynku Bunkra Sztuki z udziałem dra Wojciecha Wichra – architekta, profesora Politechniki Krakowskiej i konsultanta do spraw przebudowy Galerii. W trakcie oprowadzania będzie można poznać między innymi historię budynku oraz plany modernizacji.

Wstęp: 2 zł. Ograniczona liczba miejsc. Obowiązuje rezerwacja miejsc: press@bunkier.art.pl.

 

W trakcie wszystkich wydarzeń obowiązują dezynfekcja rąk, utrzymywanie dystansu minimum 1,5 metra od pozostałych uczestników oraz zakrywanie nosa i ust.

 

Patroni medialni:

06 listopada
piątek