Dominik Kuryłek oprowadza po wystawie

„Daj mi wszystko”

Bunkier Sztuki oraz uhonorowane darem Andrzeja i Teresy Starmach muzeum MuFo zapraszają na oprowadzanie po wystawie „Daj mi wszystko”.

Spotkanie poprowadzi historyk sztuki, główny kurator Muzeum Fotografii w Krakowie Dominik Kuryłek, który opowie m.in. o dziełach topowych polskich artystów-fotografów na wystawie „Daj mi wszystko”, w tym Jana Tarasina, Marty Deskur, czy Roberta Rumasa.

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
Koszt: Wejście w ramach biletu na wystawę. Nie obowiązują zapisy.

Dominik Kuryłek – historyk sztuki, kurator. Autor pracy doktorskiej pt. „Nihilizm w sztuce polskiej XX wieku”, którą obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się sztuką neoawangardy i alternatywnymi praktykami artystycznymi stosowanymi przez twórców z Europy środkowo-wschodniej. Przez 11 lat pracował w Dziale Nowoczesnego Polskiego Malarstwa i Rzeźby w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie był kustoszem zbiorów odpowiedzialnym za sztukę współczesną. Obecnie, od 2019 roku, pracuje jako Kierownik Działu Fotografii i Technik Fotograficznych w Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo). Od 2022 roku pełni funkcję Głównego Kuratora MuFo, odpowiada za kształtowanie polityki gromadzenia zbiorów, program wystawienniczy oraz strategię badawczą. Stał na czele zespołu tworzącego wystawę główną MuFo pt. „Co robi zdjęcie?”.

18 lipca
czwartek
18:00
OPROWADZANIE