Warsztaty zapachowe przygotowane przez Justynę Gruszczyk.

Wiek uczestników nie ma żadnego znaczenia. Zapraszamy wszystkich, którzy są wrażliwi na aromaty zapachowe i chcą przeżyć artystyczną przygodę w ciemnościach. Będziemy rysować to, co niewidzialne.

Miejsce: Sala Audiowizualna

Instalacja Justyny Gruszczyk zatytułowana Oddech oraz organizowane w nawiązaniu do niej wydarzenia odbywają się w ramach projektu Będzie się Dzieło!, którego podstawowym celem jest powiększenie Kolekcji Bunkra Sztuki, a także jak najszersze włączenie odbiorców w działanie.

Współpracujący z nami artyści zostali poproszeni o stworzenie dzieł, których istotą mają być działania artystyczne o interaktywnym i partycypacyjnym charakterze, zaplanowane specjalnie z myślą o Bunkrze Sztuki.

Zakup prac do Kolekcji Bunkra jest realizowany w ramach zadania Będzie się Dzieło! Rozbudowa Kolekcji Bunkra Sztuki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Justyna Gruszczyk urodziła się w 1982 roku w Wodzisławiu Śląskim. Ukończyła studia z zakresu malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (2007). Od kilku lat pracuje nad możliwościami wykorzystania zapachu w sztuce i przestrzeni publicznej. Niemal całkowicie zrezygnowała z realizacji wizualnych, dążąc do maksymalnej dyskrecji działań artystycznych.
Informacje główne
23.03.2013 (sobota), godz. 13

25 marca
poniedziałek