2. Targi Książki dla Dzieci

 

Kraków, 1-3 czerwca 2012

Mały Klub Bunkra Sztuki na II Targach Książki dla Dzieci w Krakowie! Podczas targów zaprezentujemy dzieciom i ich opiekunom Historię Myszki Franciszki, Magiczny las oraz Przygody Vendetty. W programie znajdą się spotkania z autorami tekstów i ilustracji do książek, wspólne czytanie, a także warsztaty i konkursy.

Program: W sobotę i niedzielę, od godziny 11 zapraszamy na interaktywne spotkania z Magdaleną Stoch i autorami ilustracji: Martą Ruszkowską, Przemkiem Czepurko i Mikołajem Małkiem. Ponadto codziennie w godzinach otwarcia TKdD (11-17) zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty zatytułowane Drugie życie książki.

O warsztatach: Czasami zdarza się tak, że książki trafiają do magazynu, do którego latami nikt nie zagląda. Powoli otula je kurz. Nikomu niepotrzebne, niedotykane, zaczynają szarzeć. Czy wydarzy się coś, co przywróci je do życia? Czy choć raz ktoś spojrzy na nie łakomym wzrokiem czytelnika? Co by było, gdyby wykorzystać je do innych celów niż czytelnicze? Do czego, jeśli nie do czytania, może służyć książka? Z jej kartek na pewno można ułożyć origami, a może nawet zrobić mebel?

Pomóż nam nadać drugie życie katalogom i książkom z magazynu Bunkra. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone.

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki.

 

2. Targi Książki dla dzieci

Co czytać dzieciom? Jak mądrze bawić się z najmłodszymi? Gdzie warto spędzać czas wolny? Jak sprawić, by dzieci polubiły literaturę? – odpowiedzi szukaj w Krakowie na 2. Targach Książki dla Dzieci!

Kiedy?

1-3 czerwca 2012

godz. 10:00-17:00

Gdzie?

Hala Targów w Krakowie Sp. z o.o.

ul. Centralna 41A

31-586 Kraków

Co warto wiedzieć?

Targom Książki dla Dzieci towarzyszą spotkania, warsztaty, wystawy i konkursy. Już dziś zachęcamy do udziału w 79. urodzinach Koziołka Matołka, Zlocie Bajkowych Postaci, akcji Drugie Życie Książki czy warsztatach czerpania papieru, drukarskich i cukierniczych. Z myślą o rodzicach i opiekunach podczas Targów odbędą się seminaria poświęcone zachęcaniu dzieci do sięgania po książki.

Co warto zapamiętać?

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Co warto sprawdzić?

www.targiksiazkidladzieci.pl

www.facebook.pl/targi.ksiazki.dla.dzieci


Informacje główne
1-3 czerwca 2012
Informacje dodatkowe
Hala Targów w Krakowie Sp. z o.o.

ul. Centralna 41A

04 czerwca
poniedziałek