Dzień Dziecka

Bunkier kreatywnie

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w Bunkrze Sztuki!

W tę radosną sobotę nie zabraknie licznych atrakcji: czytania performatywnego dla dzieci, rodzinnego zwiedzania wystawy oraz gry terenowej. Do tego niespodzianka – otwarcie Stacji Kreacji, nowej przestrzeni dla dzieci, która będzie stałym elementem w naszej Galerii.

Program

godz. 11:00 – Czytanie na (drugie) śniadanieczytanie performatywne

Dzień rozpoczniemy od performatywnego czytania – występu Zuzanny Skolias-Pakuły. Aktorka i wokalistka będzie czytać książki z serii Małego Klubu Bunkra Sztuki. Ale to nie wszystko! Będzie przy tym grać na instrumentach, śpiewać i angażować najmłodszą (i pewnie tę nieco starszą) publikę.

Cały zestaw wydanych przez Bunkier książeczek – wraz z innymi pozycjami dla dzieci przygotowanymi specjalnie na ten dzień – będzie można promocyjnie nabyć tego dnia w naszej księgarni.

godz. 12:00 – Rodzinne oprowadzanie po wystawie Daj mi wszystko

To wyjątkowa okazja, by zapoznać najmłodszych z kanonem sztuki współczesnej prezentowanym w Bunkrze w ramach daru Teresy i Andrzeja Starmach dla krakowskich muzeów.

godz. 13:00–16:00 – Zostań artystycznym detektywem – gra terenowa

Musimy Was prosić o pomoc – galeria potrzebuje poukładania wystawy na nowo, a pomóc w tym może tylko bystry i kreatywny detektyw. Zagadki i łamigłówki będą dla dzieci impulsem do uważnego zapoznania się z obiektami na wystawie i poznania sztuki z zupełnie nowej perspektywy.

Zapewniamy jednak, że dorośli też nie będą się nudzić i usłyszą zew przygody! Możecie przyjść w dowolnym czasie w podanym przedziale godzin, przy czym na samą grę załóżcie ok. 45 minut.

Stacja Kreacja

Tego dnia otworzymy także Stację Kreację – przestrzeń zaprojektowaną i przeznaczoną dla rodzin z dziećmi w różnym wieku: od niemowląt do dzieci w wieku szkolnym. Zostanie ona otwarta w ramach przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie +1. Co się w niej znajdzie? Pufy, stoliki z krzesłami do rysowania, dużo książek o sztuce i nie tylko.

Oprócz tego trafią tam zabawki sensoryczne, które w ramach współpracy z Bunkrem zaprojektują studentki i studenci Uniwersytetu Edukacji Narodowej w Krakowie. Wystrój przestrzeni będzie się zmieniał każdego roku, za każdym razem będzie opracowywany przez inną osobę projektującą. Stworzymy więc przestrzeń wspólną, a jednocześnie autorską, dostosowaną do aktualnego programu instytucji.

Stację Kreację możecie odwiedzać niemal cały dzień i skorzystać z naszych propozycji programu Dnia Dziecka.

Liczymy na to że będzie to dzień pełen radości, kreatywności i dobrej zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i wszystkich tych, którzy czują się młodzi duchem.

  • Możecie wziąć udział we wszystkich punktach programu lub tylko w jednej aktywności
  • Wstęp w ramach biletu na wystawę – jeden bilet uprawnia do udziału we wszystkich wydarzeniach programowych
01 czerwca
sobota
11:00 – 16:00
Dla kogo:
DZIECI

Wydarzenia w tym tygodniu

25 maja
sobota
01 czerwca
sobota
20 czerwca
czwartek