E-kultura. Udostępnij! Wolna kultura w sieci

Udostępniasz? Masz wątpliwości, czy robisz to legalnie, czy jesteś piratem? A może po prostu tworzysz kulturę? Wszystkich zainteresowanych tematyką uczestnictwa w wirtualnej kulturze, dzielenia się informacjami i zasobami zapraszamy na cotygodniowe spotkania Małopolskiego Instytutu Kultury organizowane w ramach Zbiornika Kultury w Bunkrze Sztuki.

Poruszymy kwestie wytwarzania i udostępniania zasobów przez użytkowników Internetu i mediów społecznościowych, a także przez tradycyjne instytucje kultury (np. poprzez digitalizację zbiorów). Zajmiemy się też, często niejasnym, zagadnieniem dzielenia się zasobami w kontekście prawa autorskiego i własności intelektualnej.

Zapraszamy na spotkania i zachęcamy do udziału w dyskusjach!

Spotkanie 2

Jak dzielić się kulturą w Internecie? Co tylko wydaje nam się nielegalne, a co rzeczywiście jest przestępstwem? Jak funkcjonowanie kultury cyfrowej wpływa na nasze codzienne życie?

Jeśli chcecie wiedzieć, jak dbać o to, co wrzucacie do sieci i nie bać się już wolnych licencji, przyjdźcie na drugie spotkanie z cyklu E-kultura. Udostępnij!, podczas którego więcej o tworzeniu, przetwarzaniu i korzystaniu z kultury w sieci opowiedzą Karolina Vyšata i Lech Dulian.

Słuchacze mogą liczyć na garść przydatnych informacji dotyczących korzystania z licencji Creative Commons, parę wskazówek, jak czerpać z nich korzyści, a także na kilka słów o kulturze Remixu oraz o absurdach i problemach związanych z udostępnianiem treści zarówno przez artystów, instytucje kultury, jak i zwykłych użytkowników Internetu.

Przyjdź, posłuchaj, zapytaj!
Informacje główne
29.08.2012 (środa), godz. 18
Informacje dodatkowe
Organizator: Małopolski Instytut Kultury

05 września
środa