Fotografia i jej twórca. Dyskusja!

BIERNY INSTRUMENT? NARZĘDZIE WŁADZY? DZIEŁO SZTUKI? Czym jest FOTOGRAFIA i co daje swojemu TWÓRCY? Kim jest FOTOGRAF?

Już 12 marca (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy do Galeria Bunkier Sztuki na wyjątkową dyskusję poświęconą współczesnej kondycji i statusowi fotografii, relacji artysty ze swoim dziełem oraz ich uwikłań w świat mediów społecznościowych i elektroniki mobilnej. Głos zabiorą:

Dr Andrzej Nowakowski – nauczyciel akademicki, fotograf i dyrektor Wydawnictwo Universitas. Autor kilku monumentalnych albumów, w tym „Blasku”, do którego zdjęcia Ołtarza Mariackiego wykonał przy pomocy specjalnego wysięgnika i sztucznego oświetlenia.

Jarosław Praszkiewicz – fotograf i fotoreporter prasowy, dla którego zawód to równocześnie powołanie. Współpracuje z agencjami fotograficznymi PHOTOO, GLINKA AGENCY i ASSOCIATED PRESS dostarczając zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w kraju, pokazów mody, festiwali, gal i innych imprez z działu kultury, polityki i showbiznesu.

Dr Aga Szuścik – fotografka, ale i reżyserka, operatorka, montażystka, kolorkorektorka i filmowiec specjalizujący się w efektach, projektantka graficzna, tekściarka, wykładowczyni i szkoleniowiec. Autorka tak wielu wystaw, że brakłoby miejsca na wyliczanie. W 2018 roku wyróżniona na International Photography Awards za projekt „To się nie zdarza”.

Prowadzenie: Joanna Gorlach (Miesiąc Fotografii w Krakowie / Krakow Photomonth Festival).

 

Dyskusja odbędzie się z udziałem dr Doroty Łuczak, która w swojej najnowszej książce „Foto-oko” wprowadza kategorię wizji fotograficznej, otwierając perspektywę antropologii obrazu, w której przedmiotem analizy jest nie tylko fotografia i twórca, ale i – a może przede wszystkim – proces percepcji widza.

 

https://universitas.com.pl/produkt/3755/Foto-oko-Wizja-fotograficzna-wobec-okularocentryzmu-w-sztuce-I-polowy-XX-wieku/Informacje główne
12.03.2019 (wtorek), godz. 18
Informacje dodatkowe
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
wstęp wolny

14 marca
czwartek