Indywidualne ścieżki narracji | Ewelina Dobrzalski

Po wystawie no pain no game niemieckiej grupy //////////fur//// oprowadzi Ewelina Dobrzalski, koordynatorka projektu Instynkt gry realizowanego przez Goethe-Institut Krakau. Oprowadzanie odbędzie się w języku niemieckim.

Instynkt gry

Gra jest praktyką kulturową obecną w życiu ludzi od tysięcy lat. Gry towarzyszą nam w życiu, kształtują i pobudzają naszą wyobraźnię, a także zachęcają nas do osiągania coraz lepszych wyników. Nigdy wcześniej nasza codzienność nie była jednak tak bardzo przesiąknięta i nacechowana elementami gry. Obserwatorzy mówią w tym kontekście o trendzie określanym jako gamification, a zatem o zniesieniu granicy między rzeczywistością a grą, między pracą a rozrywką.

Poprzez projekt Instynkt gry! Goethe-Institut chciałby lepiej przyjrzeć się znaczeniu tego zjawiska. Przy czym istotna jest tu dyskusja i zastosowanie gier nie tylko w kontekście komercyjnym, lecz umieszczenie tego tematu w centrum dyskursów kulturowych. W ramach cyklu wystaw, festiwali, koncertów i dyskusji Goethe-Institut z różnych perspektyw nakreśli efekty synergii możliwe dzięki połączeniu gier ze sztuką, nauką i życiem społecznym.

Instynkt gry! to projekt międzynarodowy, koncepcja interdyscyplinarna i zmieniająca się w zależności od miejsca. Wydarzenia tego cyklu w 2014 roku odbędą się w Krakowie i Lublanie, zaś od 2015 roku będą miały miejsce w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie, Koszycach i Wilnie.

Partner: Goethe-Institut Krakau
Wydarzenie towarzyszy wystawie no pain no game grupy //////////fur////
Informacje główne
27.09.2014 (sobota), godz. 12

29 września
poniedziałek