Warsztaty artystyczne pod okiem Honzy Zamojskiego i profesjonalnych cukierników. Będziecie mogli stworzyć rzeźby, które zostaną pokazane na wystawie M D R N B D S M.

Wśród materiałów znajdą się ciastka, wafle i cała masa innych słodkości. Przyjdź do Bunkra i pomóż stworzyć rzeźby, które zostaną następnie pokazane na wystawie Honzy Zamojskiego zatytułowanej MDRNBDSM.

Honza Zamojski, Modernism, DVD, 10', loop


Honza Zamojski
(ur. 1981). Artysta sztuk wizualnych, kurator, redaktor, wydawca. Założyciel wydawnictwa Morava oraz członek Stowarzyszenia Starter. Studiował w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Jego pracą dyplomową w Pracowni Typografii i Znaku (2008) był projekt We Came From Beyond / We Go Far Beyond w formie publikacji będącej podsumowaniem dwóch wystaw. Ten projekt zapoczątkował serię pytań towarzyszących artyście przy wielu projektach, których się podejmuje. Kluczowe dla Zamojskiego są zatem odpowiedzi na pytania: „jaki jest kontekst działania?”, „kto jest jego odbiorcą?” oraz jaka „jest moja intencja?”. Każda interwencja w przestrzeni jest zarazem komentarzem na temat autorstwa, sztuki, procesu tworzenia, wartości przedmiotu. Próba łączenia codzienności ze sztuką, bądź raczej włączenia sztuki w życie przybiera u artysty przeróżne formy, od dokumentowania i eksponowania prywatnych trofeów i gadżetów, poprzez udostępnianie osobistego archiwum, aż po manipulację przedmiotami codziennego użytku i nadawanie im zupełnie nowych znaczeń.

Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym między innymi: stypendium  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”, stypendium Visegrad Artist Residency Programme, drugie miejsce w 5. edycji konkursu Spojrzenia (2011), podczas Warszawskich Targów Książki otrzymał wyróżnienie 50. Konkursu „Najpiękniejsza Książka Roku 2009” za publikację Jak jsem potkal dábla w 2010, a w 2011 zdobył Brązowy Medal w konkursie „Najpiękniejsza Książka Świata 2010″, towarzyszącym Międzynarodowym Targom Książki w Lipsku. W tym samym roku został także laureatem Plebiscytu Radiowego Domu Kultury, organizowanego przez Program III Polskiego Radia, otrzymując tytuł Kulturysty Roku, otrzymał również drugą nagrodę w konkursie „Spojrzenia” organizowanym przez Fundację Deutsche Bank, oraz został nominowany w kategorii Sztuki wizualne do nagrody Paszport Polityki.

W ramach projektu Będzie się Dzieło!

Projekt oraz organizowane w jego ramach wydarzenia są częścią zadania Otwarta Przestrzeń Sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

FacebookInformacje główne
27.11.2012 (wtorek), godz. 17

28 listopada
środa