W ostatnich godzinach udostępniania dla publiczności wystawy „W nocy twarzą ku niebu” zapraszamy na koncert inspirowany motywami rewolucyjnymi. Wystąpią Krakowski Chór Rewolucyjny oraz *splndr*, którego obecność uświetni premiera kasety #revvvolucja.

Krakowski Chór Rewolucyjny powstał w czerwcu 2012 r. jako chór amatorski. Odszukuje i ożywia dawne pieśni rewolucyjne, buntownicze, marzycielskie i feministyczne. Te mówiące o niedoli, ale i te, które chwalą lepszy świat, budowany dzięki wspólnej pracy i walce o równość. Nie ogranicza się do pieśni polskich, śpiewa także po włosku, francusku, angielsku, w jidysz, po serbsku, chorwacku, portugalsku, kurdyjsku a nawet w języku zulu i xhosa. W planach ma kolejne utwory.

Chór występuje spontanicznie wszędzie tam, gdzie zachodzi aktualna potrzeba: na demonstracjach antyfaszystowskich, strajkach w obronie praw pracowniczych i lokatorskich, na uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne… Ma na swoim koncie także koncerty przed szerszą publicznością np. podczas Międzynarodowego Festiwalu Chórów Alternatywnych w Wiedniu, na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie czy na premierze filmu „Siłaczki” w Kinie pod Baranami.

*splndr* to post-rapowy duet współtworzony przez Lil Smoka (Dawid Bzduła) i d2d (Rom Dziadkiewicz) – proste, plastikowe, eleganckie piosenki oraz energetyczne żywiołowe performansy, podczas których płoną opony mózgowe i rodzą się nowe memy.

Koncert w Bunkrze Sztuki to premierowa prezentacja materiału #revvvolucja. Projekt powstał dzięki współpracy z zaproszonymi gośćmi. W remiksach i remiksach remiksów albo w fitach pojawiają się między innymi: Ehhh Hahah, Antu.a, Lete, Artvstki, dj WR Albatros, a także Krakowski Chór Rewolucyjny. Zdekonstruowany, kolażowy rap, karkołomne pasaże EDM i gaberowe zrywy w połączeniu z przewrotnymi tekstami – nie bez cienia prowokacji – artyści dedykują tym, którzy i które mają już wszystkiego dość!
Materiał wkrótce ukaże się na kasecie…

 

Informacje główne
16.06.2019 (niedziela), godz. 19
Informacje dodatkowe
wstęp: 2 zł
wydarzenie w ramach wystawy „W nocy twarzą ku niebu”
Wystawy czynne są do godziny 16. Później zapraszamy na koncert.

24 lutego
poniedziałek