Koncert Dobczycka Band jest propozycją młodzieży i opiekunów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie. Dziesięcioosobowy zespół tworzą niepełnosprawni uczniowie, nauczyciele, studenci, licealiści oraz muzycy sceny krakowskiej. Poprzez jazz, hip-hop, ambient, muzykę improwizowaną, liryzm, trans, zgrzyt, niemy krzyk i szczere teksty młodzież pokazuje swój świat, swoje uczucia, wychodzi nam na spotkanie. Koncertowi będą towarzyszyć cyfrowe wizualizacje wykonane przez studentów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie zespołu. W tym samym czasie będzie można zobaczyć ekspozycję złożoną ze zdjęć ukazujących uczniów Zespołu Szkół Specjalnych wykonane przez studentów, a także prace plastyczne wychowanków Szkoły. Wystawa będzie otwarta w trakcie koncertu oraz podczas wydarzeń związanych z obchodami Roku Korczakowskiego (1-3.06.2012). Ideą wydarzenia jest myśl Janusza Korczaka Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.

Dobczycka Band to pokojowa armata, przez którą niepełnosprawna młodzież może wystrzeliwać myśli poza ściany swojego pokoju i szkolnych murów. Dobczycka Band jest projektem integracyjnym zarówno w sensie społecznym, jak i muzycznym. Zespół tworzy niepełnosprawna młodzież z Zespołu Szkół nr 11 w Krakowie, ich nauczyciele oraz muzycy, występujący gościnnie.

 

Stylistycznie Dobczycka Band oscyluje pomiędzy taneczną i nietaneczną muzyką elektroniczną, jazzem, muzyką improwizowaną, country, ambientem, hip-hopem, piosenką i odgłosami zepsutej lodówki. Zespół stale poszukuje swojego brzmienia i koncepcji artystycznej, w której każdy mógłby znaleźć swoje miejsce. Teksty tworzy niepełnosprawna młodzież, które wyrażają jej zbuntowane i niepokorne myśli. Band występował m.in. w zaprzyjaźnionych szkołach krakowskich, na Festiwalu Młodych Talentów w klubie „U Louisa”, w Teatrze Słowackiego otwierając uroczystą Galę „Kraków bez barier”, w Piwnicy „Wiślna 12”, w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Basztowej 9 w ramach warsztatów muzykoterapeutycznych z dr Clivem Robbinsem, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, na „Paradzie Smoków” pod Wawelem, w klubie studenckim Bakałarz, w Filharmonii Krakowskiej.

 

Dobczycka Band to zero piosenek dla grzecznych dzieci i przyśpiewek pod publiczkę! Dobczycka Band to Dobczycka Bunt!
www.dobczyckaband.blox.pl
Informacje główne
1.06.2012 (piątek), godz. 20

02 czerwca
sobota