W Galerii Bunkier Sztuki słychać teraz trzy mocne głosy artystek i buntowniczek. Każda z nich w swojej twórczości wypowiada się na ważne i aktualne społeczno-polityczne tematy.

Nadszedł czas na kolejny silny i wyrazisty głos artystki i rebeliantki. Pora na SIKSĘ, której „(…) przemyślenia i porównania są kontrowersyjne i obrażające pół Polski”. Usłyszycie ją w Bunkrze Sztuki 17 lutego!

Dacie się sprowokować?

Bo to co zobaczycie,

„(…) to jest właśnie
WSPÓŁCZESNOŚĆ
WSPÓŁCZESNOŚĆ
WSPÓŁCZESNOŚĆ.”
[fragment wiersza Beksa autorstwa Siksy]
SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów & clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Niewykwalifikowana instruktorka NOISE-FITNESS dzieląca trening na wytrzymałościowy, siłowy i formy łączone. Opracowana przez nią „aerobiczna piątka freiheit” oparta o warunki niestabilności i nierównowagi niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Dla Czechów chce być tym czym Ewa Farna dla Polaków. Dawniej Superbohaterka. Nie wystąpiła na Męskim Graniu.

 

Fot. Piotr Nykowski
Informacje główne
17.02.2019 (niedziela), godz. 18
Informacje dodatkowe
wydarzenie towarzyszące wystawom: „Dożynki”, „Od wzniosłości do śmieszności”, „Pole płaski teren”
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, parter
wstęp bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które odebrać można w kasie Galerii od 14.02.2019. Ilość wejściówek ograniczona

20 lutego
środa