Koncert Tuba, mirum spargens sonum w ramach 27. Audio Art Festival

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Edwina van der Heidego i Jana-Petera E.R. Sonntaga, który odbędzie się w Bunkrze Sztuki 15 listopada, w piątek, o godzinie 18. Wydarzenie jest organizowane w ramach 27. Festiwalu Audio Art.

Tuba, mirum spargens sonum
ośmiokanałowa kompozycja przestrzenna na puzony i instrumenty elektroniczne
Edwin van der Heide – elektronika
Jan-Peter E.R. Sonntag – puzony

 

Edwin van der Heide

Artysta, kompozytor i badacz obszarów dźwięku, przestrzeni i interakcji. Kompozycje muzyczne i język muzyki rozciąga w kierunku przestrzenności, interaktywności i interdyscyplinarności. Jego prace obejmują instalacje, performanse, environments. Widownia trafia w środek pracy i stoi przed wyzwaniem aktywnego odkrywania dzieła, reagowania z nim i odniesienia się do niego.

Jan-Peter E.R. Sonntag

Urodzony w 1965 w Lubece. Artysta i kompozytor. W latach 1986–1998 studiował sztukę, historię sztuki, muzykę, literaturę niemiecką, socjologię i filozofię (estetykę). W 1989 spotkał niemieckiego artystę Franza Erharda Walthera, co dało początek wspólnym występom. 1993–1995 doradca artystyczny fundacji Stiftung Weimarer Klassik w dziedzinie sztuki i muzyki eksperymentalnej powiązanej ze współczesnymi badaniami nad Nietzschem. Od 1990 tworzy interaktywne instalacje site-specific na temat postrzegania światła i dźwięku, a od 1995 prace nad punktami styczności ludzkiego ciała oraz systemów techniczno-medialnych prezentowane w kontekście „białego sześcianu”. Mieszkał w Oldenburgu, Barcelonie, obecnie w Berlinie.

Więcej informacji o artystach:

http://www.evdh.net

https://monoskop.org/Jan-Peter_E.R._Sonntag
Informacje główne
15.11.2019, piątek, godz. 18
Informacje dodatkowe
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Sala Audiowizualna
Wstęp wolny

29 października
wtorek