Konkurs na obraz pożerający motyw świąteczny

Święta nadchodzą wielkimi krokami, a wraz z nimi nasz konkurs na Obraz pożerający motyw świąteczny. W puli nagród czekają na Was katalogi wystaw oraz publikacje i gadżety Bunkra Sztuki. Zadanie polega na podjęciu twórczej reinterpretacji motywu świątecznego, próby zgromadzenia w jednej kompozycji elementów, które kojarzą się z tym szczególnym okresem w roku. Forma prac jest dowolna, może to być kolaż, fotografia, obiekt…

Jako inspirację polecamy znajdujący się w kolekcji Bunkra Sztuki Obraz pożerający pejzaż autorstwa Bartosza Kokosińskiego. (https://muzea.malopolska.pl/pl/lista-obiektow/1000). Jednym z najbardziej znanych cykli artysty jest seria Obrazów pożerających rzeczywistość. Dzieła te odnoszą się do konkretnych sytuacji z życia codziennego – np. Obraz pożerający mieszkanie czy Obraz pożerający scenę domową – lub stanowią próbę dialogu z historią gatunków i motywów malarskich.

Zdjęcie gotowego dzieła należy wysłać do nas w okresie od 6 do 17 grudnia na adres konkurs@bunkier.art.pl. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Wyłonienie laureatów i ogłoszenie wyników nastąpi 21 grudnia. Spośród osób biorących udział w konkursie jury konkursowe wybierze trzy, które zdobędą nagrody. Zwycięzców poinformujemy poprzez wiadomość prywatną.

 

Regulamin konkursu: Regulamin Konkursu na obraz pożerający motyw świąteczny

14 marca
poniedziałek