Organizowane od 1975 roku Krakowskie Reminiscencje Teatralne są jedną z najbardziej cenionych imprez teatralnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Festiwal stawia pytania dotyczące współczesnej kultury i społeczeństwa, porusza, zmusza do myślenia i zachęca do dyskusji. Tematem przewodnim 38. edycji festiwalu – przedstawiającego różne perspektywy spojrzenia na sztukę, politykę i społeczeństwo – są Światy równoległe.

RMNSC. to odważne spojrzenie i komentarz do otaczającej rzeczywistości. Nowy teatr, nowy odbiorca. W bogatym programie RMNSC. znajdą się polskie oraz zagraniczne spektakle, pokazy tańca współczesnego, projekcje filmowe, międzynarodowe warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania z artystami, artystyczne spacery miejskie oraz prezentacja efektów pierwszej w Krakowie rezydencji tanecznej w ramach międzynarodowego projektu Dance Moves Cities. Wiele z tegorocznych wydarzeń zrealizowanych zostało specjalnie dla Reminiscencji.

Kluczowym projektem 38. RMNSC. jest 100% KRAKÓW. Angażuje on lokalną społeczność, a realizowany jest przez Rimini Protokoll, kultowy kolektyw teatralny, który podobne przedsięwzięcia przeprowadził już m.in. w Berlinie, Londynie czy Melbourne. Projekt powstaje w oparciu o dane statystyczne pochodzące z oficjalnych badań. Uczestniczy w nim stu Krakowian, z których każdy będzie reprezentantem konkretnej grupy mieszkańców miasta. Kilkumiesięczna realizacja 100% KRAKÓW zakończy się spektaklem, łączącym obiektywny i subiektywny obraz Krakowa powstały na podstawie danych statystycznych i opinii mieszkańców.

Tak jak w roku poprzednim część festiwalowych wydarzeń odbędzie się w Bunkrze Sztuki. Ponadto przez cały czas trwania festiwalu w Przestrzeni Otwartej będzie działało Biuro Festiwalowe RMNSC., czynne codziennie od 16 do 20 października w godzinach od 12 do 18. To tutaj będzie można dowiedzieć się więcej o festiwalu i projektach prezentowanych podczas tej edycji!

Więcej informacji: www.rmnsc.pl oraz www.facebook.com/RMNSC.FESTIVAL
Informacje główne
16–20.10.2013

21 października
poniedziałek