Łukasz Prus-Niewiadomski, zainteresowany ekstremalnymi sytuacjami, w jakich może znaleźć się ciało człowieka, ale również zafascynowany przeciwstawnymi pojęciami i wartościami, zaaranżuje w odosobnionej przestrzeni Project Roomu audiowizualną instalację zatytułowaną Kap.

Przeciwieństwa określające ten projekt zasadzają się na linii łączącej wizualne i dźwiękowe odpowiedniki jednego desygnatu. Są również zawarte w kontekście prezentacji Kap, w samym środku – miejmy nadzieję upalnego – lata w Krakowie.

Łukasz Prus-Niewiadomski (ur. 1985). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Artysta intermedialny, twórca instalacji, filmów, fotograf i performer.

Łukasz Prus-Niewiadomski, Kap

Pasmo Kontrolne jest platformą informacji i prezentacji kultury. Za jego pośrednictwem udostępniamy wiedzę o sztuce, prezentujemy dokumentacje zdarzeń artystycznych i sztukę wideo. Sprzężone ze sobą kamery i monitory ulokowane w różnych miejscach Galerii umożliwiają przeniesienie obrazu z wnętrza Galerii do sfery publicznej.

Projekty realizowane w ramach Pasma Kontrolnego wykorzystują również przestrzeń Project Roomu, który staje się obok samego systemu miejscem i polem do eksploatacji i eksperymentów przeprowadzanych przez artystów i kuratorów. W 2013 roku wśród artystów, którzy zrealizują dedykowane przestrzeni Project Roomu instalacje znajdą się: Kamil Rąpel, Łukasz Prus-Niewiadomski, Michał Hyjek, Natalia Bażowska i Kornel Janczy. To od nich będzie zależał tegoroczny kształt ramówki Pasma Kontrolnego.

Miejsce: Project Room
W ramach Pasma Kontrolnego
Informacje główne
02.08.2013 (piątek), godz. 20:30
Informacje dodatkowe
03.08–08.09.2013
Kurator: Krzysztof Siatka

05 sierpnia
poniedziałek