Mglisty Billy – premiera Teatru Figur Kraków

Teatr Figur Kraków serdecznie zaprasza na premierę najnowszego spektaklu Mglisty Billy na podstawie komiksu Guillaumego Bianco, która odbędzie się 14 czerwca 2013 o godz. 19 w Sali Audiowizualnej Bunkra Sztuki. Spektakl w Bunkrze Sztuki będzie można zobaczyć  również 15 czerwca o godz. 20 w ramach Nocy Teatrów.

„Dorośli to mordercy. Zabili w sobie dziecko, którym kiedyś byli. Ich świat jest zbyt banalny, zbyt przewidywalny, zbyt sztuczny. Wyobraźnia jest czymś nienamacalnym, dlatego budzi w nich strach” (Mglisty Billy)

„Mglisty Billy”
Mówią na niego Mglisty Billy. Lubi samotność, noc, deszcz i melancholię. Uwielbia robić draństwa swojej młodszej siostrze Jane i topić mrówki w czekoladowej ślinie. Nie jest niedobry, „po prostu ma charakter”. I ma pewien dar – dar ciemnowidzenia. Kiedyś miał też kota Tarzana, był jego najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia znalazł go zesztywniałego w ogrodzie.

Co się dzieje z kocią duszą po śmierci? A przede wszystkim – co to jest śmierć? I czy wszyscy musimy tam iść?

Spektakl teatru cieni dla wszystkich, którzy mają albo mieli kiedyś osiem lat, być może stracili kota, chomika czy papugę, chcieliby przechytrzyć śmierć i zamknąć ją w hermetycznym słoju.

Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Scenografia: Agnieszka Polańska
Muzyka: Andrzej Bonarek
Występują: Kinga Wilczyńska, Dagmara Żabska

***

Bilety na premierę można nabyć bezpośrednio przed spektaklem w holu Bunkra Sztuki.
Rezerwacje: +48 530 624 972, dorota@teatrfigur.pl
Informacje o rezerwacjach na spektakl w ramach Nocy Teatrów: www.krakowskienoce.pl
Informacje główne
14.06.2013 (piątek), godz. 19

17 czerwca
poniedziałek