MKBS na 3 Targach Książki dla Dzieci

Z okazji 3 Targów Książki dla Dzieci w Krakowie nie tylko zaprezentujemy wydawane w ramach serii Małego Klubu Bunkra Sztuki książki i audiobooki, powstające we współpracy wybitnych autorów i artystów sztuk wizualnych, m.in. Justyny Bargielskiej, Doroty Buczkowskiej, Olafa Brzeskiego, Agnieszki Piksy, Łukasza Orbitowskiego, Joanny Pawlik, Małgorzaty Rejmer, Sławomira Shutego.

Każdego dnia Targów o godz. 11 odbędą się warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki Gra w sztukę. Warsztaty poprowadzą studenci Edukacji Artystycznej Krakowskiej ASP (Agnieszka Roch i Martyna Reimann). W czasie zajęć wykorzystamy materiały, które publikujemy na portalu edukacyjnym www.sztuka24h.edu.pl – poznamy tajniki kolorów i barw, zagramy w grę planszową, w trakcie której wspólnie stworzymy barwne dzieło sztuki. Ponadto w sobotę o godz. 15 odbędzie się wykład dla rodziców, który wygłosi dr Monika Nęcka, specjalistka w zakresie edukacji przez sztukę.

Książki wraz z audiobookami będzie można kupić w atrakcyjnej cenie, podobnie jak zabawki projektowane przez współpracujących z nami artystów, m.in.: Justynę Koeke, Małgorzatę Markiewicz.

Stoisko Targowe tworzyć będzie przewieziona specjalnie na tę okazję, nowa praca Bartosza Muchy Tetris House zrealizowana do Kolekcji Bunkra Sztuki w ramach projektu Będzie się Dzieło!

Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki i Portal Sztuka 24h są realizowane w ramach zadania LaboARTorium. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty dla dzieci od 5 do 12 lat.
Czas trwania: 45 minut
Miejsce: Hala Targów w Krakowie, ul. Centralna 41A
Prosimy o wcześniejszą rezerwację
Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku poprzedzającego Targi, do godz. 16
Informacje i zapisy: +48 12 422 10 52 w. 108 lub bargiel@bunkier.art.pl
Kuratorka MKBS: Anna Bargiel

3 Targi Książki dla Dzieci, 7–9 czerwca 2013

Jakie książki warto czytać dzieciom? Co łączy Koziołka Matołka z Gutenbergiem? Jak smakują lektury? Kiedy odbywa się Zlot Bajkowych Postaci? Gdzie można znaleźć rozsypane literki z Abecadła Juliana Tuwima? Czy Tuwimowa Lokomotywa wciąż kursuje? Jak duże są prawdziwe smoki?

Jeśli wciąż szukacie odpowiedzi choćby na jedno z wyżej postawionych pytań, to znaczy, że powinniście odwiedzić 3. Targi Książki dla Dzieci, które odbędą się w Krakowie w dniach 7–9 czerwca. Udział w czerwcowej imprezie potwierdziło blisko 100 firm, których różnorodna oferta zaspokoi (prawie) każde gusta.

Na Targach będzie można nabyć książki adresowane do tych, którzy dopiero składają literki, jak i do nieco starszych czytelników, spotkać autorów i ilustratorów. Podczas trzech dni nie zabraknie zabaw inspirowanych literaturą, a dedykowanych zwiedzającym w różnym wieku. Zaraz po przekroczeniu progu Targów grupy przedszkolno-szkolne zostaną zaproszone do stworzenia najdłuższej targowej lokomotywy. Z kolei dorośli zwiedzający otrzymają Mapę Skarbów i wraz ze swoimi pociechami będą mogli poszukać zagubionych literek z wiersza Abecadło. Jak się w Pacanowie kozy kuje pokaże każdemu zwiedzającemu Koziołek Matołek. Uczniowie mistrza Jana Gutenberga odsłonią tajniki druku, umożliwiając zwiedzającym samodzielne przygotowanie niestandardowej odbitki z wykorzystaniem tradycyjnej prasy. Małe mole książkowe, jak i tych, którzy z lekkim oporem sięgają po książki przekonamy, że lektury są pyszne, zachęcając do ich… schrupania. Niedowiarkom, którzy między bajki włożyli istnienie prawdziwych smoków, udowodnimy, że te magiczne stwory żyją naprawdę. Wszyscy ci, którzy jeszcze nigdy nie spotkali swojego ulubionego bohatera będą mieli ku temu niepowtarzalną okazję, gdyż trzeciego dnia Targów w Hali TwK swój zlot zorganizują postaci z bajek.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tegorocznej edycji Targów Książki dla Dzieci? Wyżej wymienione atrakcje, to tylko część niespodzianek, jakie zapewnimy podczas trzech czerwcowych dni.

3 Targi Książki dla Dzieci, 7–9 czerwca
ul. Centralna 41A Kraków
07.06.2013, godz. 10–17
08.06.2013, godz. 10–17
09.06. godz. 10–17

Wstęp na Targi jest bezpłatny!
www.targiksiazkidladzieci.pl


Informacje główne
07–09.06.2013 (od piątku do niedzieli), godz. 10–17

10 czerwca
poniedziałek