Premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego autorstwa Agaty Biskup i Przemysława Czepurko, zrealizowanego w trakcie II edycji projektu Poznajmy się! MKBS w mieście.

Inspiracją do zrealizowania filmu stała się potrzeba skonfrontowania formuły filmowego remake’u z chęcią uchwycenia dynamiki twórczego współdziałania w grupie.

Nawiązania w Muzykantach II do pierwowzoru autorstwa Kazimierza Karabasza można dopatrywać się na poziomie próby filmowej relacji z pracy grupy ludzi, która poprzez wspólne muzykowanie przechodzi od działań osadzonych w codziennej rutynie do partycypacji w procesie twórczym. Jednak w prezentowanym remake’u każdy z zaproszonych uczestników musi odnaleźć się w całkowicie nowej dla niego roli – zagrać na instrumencie, którego nigdy wcześniej nie miał w ręku.

Agata Biskup. Urodziła się w 1982 roku. Absolwentka malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka wizualna, która w swoich pracach wykorzystuje zróżnicowane techniki, takie jak malarstwo, instalacje site specific, działania w przestrzeni publicznej, wideo, film, druk.

Przemek Czepurko. Urodził się w 1978 roku. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórca obiektów, filmów wideo, instalacji, projektów site specific. Malarz i rysownik. Jego działania artystyczne sytuują się na krawędziach dyscyplin, oscylują wokół wątków katastrofy i niepowodzenia – rozumianych w kategoriach rytuału.

Miejsce: Kino Mikro
Wstęp bezpłatny!

Poniżej prezentujemy klatki z filmu:

Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach zadania LaboARTorium. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kuratorka MKBS: Anna Bargiel
Informacje główne
14.09.2013 (sobota), godz. 19

16 września
poniedziałek