W 2017 roku mija równo 100 lat, od kiedy Marcel Duchamp zaprezentował na wystawie Salonu Artystów Niezależnych w Nowym Jorku swoją pracę Fontanna, czyli klasyczny ceramiczny pisuar. Już wcześniej artysta ten wzbudził kontrowersje, wystawiając koło rowerowe czy suszarkę do butelek. W trakcie warsztatów zastanowimy się, dlaczego gest Duchampa był jednym z najbardziej radykalnych przełomów w sztuce i jak to się dzieje, że prace artysty do tej pory powodują, że na twarzach co niektórych odbiorców sztuki pojawiają się wypieki. Postaramy się także odczarować pojęcie „ready made”.

Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności

Mały Klub Bunkra Sztuki to artystyczno‑edukacyjny projekt z dziedziny sztuki współczesnej, skierowany do dzieci i młodzieży a realizowany od 2007 roku. W jego ramach inicjujemy spotkania z artystami z różnych dziedzin sztuki i wspólne twórcze działania najmłodszej publiczności Galerii (dzieci od 6 do 12 lat), które odbywają się w formie warsztatów artystycznych. Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom swobody ekspresji i wypowiedzi artystycznej czy współpraca z artystami (od początku współtworzącymi to przedsięwzięcie), ale przede wszystkim oddanie głosu młodym uczestnikom kultury i włączenie tego głosu do dyskursu publicznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w nowym semestrze, warsztaty będą towarzyszyły skierowanemu dla widzów dorosłych autorskiemu cyklowi wykładów dr Wojciecha Szymańskiego „W oku współczesności” i odbywały się równolegle do niego. Dzięki temu w czasie kiedy będziecie Państwo uczestniczyć w wykładzie, Wasze dzieci będą poznawać sztukę współczesną podczas warsztatów Małego Klubu Bunkra Sztuki.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 2 września do godz. 16. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 21 lub kesek@bunkier.art.pl.

Materiały graficzne (Alexandre Van de Sande, Pflatau) dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.Informacje główne
3.09.2016 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Miejsce: Galeria Dolna
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Cykl „Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności” realizowany jest w ramach zadania „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

10 kwietnia
poniedziałek