Noc Muzeów w Krakowie to wyjątkowa noc, w trakcie której wypada i powinno się odwiedzić okoliczne muzea i instytucje kultury.

W 2015 roku Bunkier Sztuki także otwiera swoje podwoje i zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie Galerii oraz kiermasz wydawnictw: katalogów, książek artystycznych dla dzieci, a także zabawek zaprojektowanych przez artystów.

W Bunkrze Sztuki nie będzie tłumów. Zwiedzający zostaną zaproszeni do indywidualnego zwiedzania z przewodnikiem. Odpowiemy na każde pytanie. Nie będziemy się spieszyć.

Zatrzymamy się, aby naprawdę spotkać się z dziełem sztuki. Nasza Kolekcja zostanie zaprezentowana w nietypowych warunkach – przygotowanych specjalnie na tę noc dzieł będziemy poszukiwać we wnętrzu pogrążonej w mroku instytucji.

Gdy wszyscy będą już spać lub biegać po muzeach, w Bunkrze Sztuki będziemy przechadzać się wolnym krokiem, łapać oddech i doświadczać sztuki.

Odważcie się wejść w pełne tajemnic podziemia Galerii i weźcie udział w spacerze szlakiem wyznaczonym przez prace Marii Pinińskiej-Bereś, Aleksandry Waliszewskiej, Janka Simona, Justyny Koeke, Jadwigi Sawickiej, Marcina Maciejowskiego i Cecylii Malik.

 

Kiermasz książek! Tylko w Noc Muzeów, tylko w Bunkrze Sztuki!

Z okazji zbliżających się, ważnych dla nas rocznic – pięćdziesięciolecia istnienia budynku Galerii oraz sześćdziesięciopięciolecia istnienia instytucji – 50 wybranych tytułów w cenie 65 groszy każdy, 50% zniżki na najnowsze wydawnictwa, a także wiele innych atrakcji.

 

Noc Muzeów w Krakowie 2015

15/16.05.2015, godz. 20–1

https://pl-pl.facebook.com/events/342024045987357
Informacje główne
15.05.2015 (piątek), godz. 20

17 maja
niedziela