Wystawa „Minimalne formy realności” stawia pytanie o to „ile waży rzeźba?”. Co na to publiczność? Może lekko skonfundowani i niepewni poruszamy się po ekspozycji, próbując stworzyć sieć wzajemnych relacji między pracami, przyglądamy się rzeźbom, „ważymy” je, smakujemy. Może zatrzymujemy się, aby naprawdę je zobaczyć? Może. Jaki jest jednak stopień naszej otwartości? Jak dużo widzimy, gdy po prostu patrzymy?

Zapraszamy do udziału w projekcie, który testuje poziom naszej uważności na formy minimalne obecne poza murami Galerii, w naszej codzienności. Zarówno te lekkie, jak i bardzo ciężkie.

Poszukujemy zdjęć obiektów pomijanych, niechcianych i zapomnianych, które jednak w pewien sposób (czasami bardzo osobisty) są w stanie wpłynąć na naszą codzienną egzystencję, zawołać: „Stop! Popatrz na mnie! Zobacz mnie!”.

Za pośrednictwem naszego profilu na Instagramie zbieramy wizualne świadectwa uważności. Oznaczając zdjęcia hashtagiem #obserwujminimal, to, co niewidzialne, stanie się widzialne. Tworzymy archiwum zauważanych pominięć, przeoczeń – wskazujemy na konieczność uważnej obserwacji rzeczywistości.

Pokaż, co dostrzegasz – opublikuj swoje minimalne formy realności!

Wskazówka:

“The basic point of mindfulness is to be completely, totally in touch with what happens in your body and the environment around you.”
Chögyam Trungpa, “Mindfulness in Action”
Informacje główne
5.07–6.09.2015 (czas trwania wystawy)
Informacje dodatkowe
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Minimalne formy realności”
Kuratorka: Lidia Krawczyk
Miejsce: Facebook, Instagram
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

07 września
poniedziałek