Ogród wobec muzyki – spacer muzykologiczny po Plantach

Zobaczymy, co po mnie pozostanie: czy drzewa, czy moja muzyka – Krzysztof Penderecki

W poszukiwaniu połączeń między dwiema pasjami Krzysztofa Pendereckiego – drzewami i muzyką, zapraszamy na dźwiękowy spacer muzykologiczny. Kraków to przede wszystkim miejsce, w którym kompozytor spędził młodość, do którego powracał ze swą muzyką w działaniach i myślach aż do ostatnich dni. Mapę centrum miasta znaczą ważne w jego życiu wydarzenia i stany rzeczy: błyskotliwy debiut, polskie prapremiery najważniejszych dzieł, piastowane przez 15 lat stanowisko rektora krakowskiej Akademii Muzycznej. Przechadzając się ścieżkami, którymi kiedyś chodził Penderecki, wsłuchamy się również w jego muzykę. Przewodnikiem w poszukiwaniach dźwięku i spacerowaniu będzie Karolina Dąbek – teoretyczka i krytyczka muzyki.

 

Karolina Dąbek – teoretyczka muzyki, krytyczka muzyczna, laureatka w Konkursie Polskich Krytyków Muzycznych Kropka Nagrody Redaktora Naczelnego PWM i wyróżnienia w kategorii Debiutant (2015), a także Nagrody Głównej (2017). Swoje artykuły publikuje w periodykach naukowych i czasopismach muzycznych, m.in. w Kwartalniku Młodych Muzykologów UJ, Glissandzie i Ruchu Muzycznym. Wspólnie z Dominiką Micał prowadzi blog o muzyce Pisanezesluchu.pl.

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu zwiedzania.

Regulamin zwiedzania i udziału w wydarzeniach dostępny jest tutaj>>>.

 

Materiały do spaceru:

Spacer muzykologiczny – utwory

 

 
Informacje główne
środa 11.08 w godz. 17.30–19.00
Informacje dodatkowe
Koszt udziału w spacerze: 4 zł
Uczestnicy: do 25 osób – dorośli i młodzież od 12. roku życia
Bilety do kupienia w kasie Galerii przed rozpoczęciem spaceru.
Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 12 422 10 52 (kasa biletowa), i mailowo: sekretariat@bunkier.art.pl.
Spacer rozpocznie się na dziedzińcu Pałacu Potockich.
Integralną częścią spaceru będzie słuchanie muzyki. Uczestnik spaceru powinien być wyposażony w telefon z dostępem do internetu i słuchawki.

14 marca
poniedziałek