Oprowadzanie kuratorskie Kris Dittel po wystawie „The Trouble with Value”

Podczas oprowadzania kuratorskiego po wystawie The Trouble with Value Kris Dittel opowie o głównych tezach przyświecających konstrukcji ideowej projektu oraz o współpracy z artystami, którzy postanowili sprostać wyzwaniu formułowania refleksji o wytwarzaniu wartości symbolicznych w obrębie świata współczesnych sztuk wizualnych.

„Być może najbardziej oczywistą definicją wartości, jaka się nasuwa, jest ta ekonomiczna. Coś wymiernego, mierzalnego. Jednocześnie sztuka i rynek sztuki, jego mechanizmy, jak się nad tym zastanowić, są mętne, dezorientujące. Środki pieniężne oczywiście są w to zamieszane, wszakże inne składowe – symboliczne, kulturowe, etyczne et cetera – też mają swój udział w stwarzaniu wartości”.

Kris Dittel, fragment tekstu kuratorskiego – rozmowy przeprowadzonej z Krzysztofem Siatką

O prowadzącej:

Kris Dittel – jest niezależną kuratorką i redaktorką publikacji, które postrzega jako alternatywną formę ekspresji artystycznej. Współpracuje z Onomatopee w Eindhoven – przestrzenią projektów artystycznych i wydawnictwem. W ostatnich latach jej działalność jest inspirowana namysłem nad formami komunikacji: zależnościami między językiem, sztuką oraz ekonomią. Pracuje i mieszka w Holandii.

 

Fot. Studio FilmLOVE
Informacje główne
20.01.2018 (sobota), godz. 13
Informacje dodatkowe
Wydarzenie towarzyszące wystawie „The Trouble with Value”
Kuratorzy: Kris Dittel, Krzysztof Siatka
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp z biletem na wystawę
Wydarzenie w języku angielskim
Wystawa „The Trouble with Value” jest częścią projektu „Beyond the Zero Point. Contemporary Art and Its Appearances”, współfinansowanego przez Mondriaan Fund

25 stycznia
czwartek