Oprowadzanie po aktualnych wystawach przed krakowską Manifą

W 2018 roku po raz kolejny upomniano się o często zapominane narracje kobiece. Wiele, niejednokrotnie skrajnych emocji wzbudził ruch #MeToo. Podobne odczucia wywołał Międzynarodowy Strajk Kobiet (International Women’s Strike), który obecnie zrzesza kobiety już z pięćdziesięciu państw na całym świecie. Niczym efekt motyla uruchamiają one fale dające szansę na rozmycie patriarchalnej dominacji, która przez wieki infekowała także świat sztuki.

Mamy nadzieję, że rok 2019 również będzie rokiem kobiet. W Bunkrze Sztuki zaczęłyśmy go od wystaw Ireny Kalickiej, Anny Molskiej i Rebeki Moss – artystek, które świadomie i celowo wywołują emocje. Nie edukują, nie osądzają. Obserwują. Mówią o tym, co je boli, przeraża, fascynuje. Poszukują dystansu, nie boją się żartować ze świata i z samych siebie.

Zapraszamy do udziału w oprowadzaniu kuratorskim szlakiem twórczości tych trzech dziewczyn, artystek, buntowniczek. Razem z kuratorkami wystaw – Anną Bargiel, Lidką Krawczyk i Anną Lebensztejn – wsłuchajcie się w ich mocne głosy.
Informacje główne
10.03.2019 (niedziela), godz. 11
Informacje dodatkowe
prowadzenie: Anna Bargiel, Lidia Krawczyk, Anna Lebensztejn
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
wydarzenie towarzyszące wystawom: „Od wzniosłości do śmieszności” Rebeki Moss, „Pole, płaski teren” Anny Molskiej oraz „Dożynki” Ireny Kalickiej
wstęp w cenie biletu do Galerii

14 marca
czwartek