Oprowadzanie po wystawie „Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego”

Podczas szesnastej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentujemy prace wybranych artystów z wielu krajów koncentrując się na ruchach i przepływach ludzi, informacji oraz substancji w fizycznych i wirtualnych przestrzeniach, a także między nimi. Eksponowane projekty, pomimo swej różnorodności, łączy zagadnienie migracji do współczesnej Europy i przemieszczania się wewnątrz niej, niewidzialności i nieuchwytności danych cyfrowych oraz istotne kwestie dotyczące ochrony środowiska.

Festiwal przemyślany został jako jedna, złożona wystawa zbiorowa podzielona na dziesięć przestrzeni ekspozycyjnych na terenie Krakowa. Poprzez syntezę opowieści i obrazów chce uchwycić „przestrzenie przepływów” oraz zbadać ich implikacje.

Po przestrzeni w Galerii Bunkier Sztuki oprowadzi dyrektorka festiwalu Agnieszka Dwernicka.


Agnieszka Dwernicka
 – menedżerka kultury, producentka i kuratorka, działa głównie w obszarze fotografii. Absolwentka podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej, fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktor nauk humanistycznych. Dyrektorka festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie – od grudnia 2013 roku – oraz prezeska Fundacji Sztuk Wizualnych – od stycznia 2015 roku. Od sierpnia 2016 r. do kwietnia 2017 r. pracowała również jako kuratorka i koordynatorka programów rezydencji artystycznych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Poza główną działalnością przy Miesiącu Fotografii w Krakowie, bierze udział w przeglądach portfolio w roli recenzentki, zasiada w jury wielu konkursów międzynarodowych oraz doradza fotografom w ich pracy.
Informacje główne
24.06.2018 (niedziela), godz. 16
Informacje dodatkowe
Prowadzenie: Agnieszka Dwernicka
Kuratorka: Iris Sikking
Artyści: Edmund Clark & Crofton Black, Esther Hovers, Rune Peitersen, Armand Quetsch, Agnieszka Rayss, Katja Stuke & Oliver Sieber
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, parter
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego” w ramach 16. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie
Wstęp: bezpłatny

25 czerwca
poniedziałek