Otwarcie | Kolekcja 2014, //////////fur////

Kolekcja 2014. Inauguracja

Zapraszamy do udziału w inauguracji projektu Doświadczanie sztuki. Rozbudowa Kolekcji Bunkra Sztuki, w ramach którego dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zbiory Galerii powiększą się o dziesięć nowych prac przygotowanych przez artystów i artystki specjalnie z myślą o Kolekcji Bunkra. Jako pierwsze zaprezentowane zostaną: instalacja wideo Angeliki Markul 400 milliards de planètes oraz instalacja site specific Maćka Chorążego Flashback back back.

godz. 18 | Angelika Markul, 400 milliards de planètes (05–28.09.2014)

Instalacja wideo ukazuje działanie i rotację gigantycznego teleskopu znajdującego się w obserwatorium ESO (European Southern Observatory) na pustyni Atacama w północnym Chile. Praca prezentuje naukowe podejście artystki do wszechświata, a równocześnie poprzez subtelną poetykę otwiera pole dla działania wyobraźni widzów.

więcej>>

godz. 18 | Maciek Chorąży, Flashback back back (05–28.09.2014)

W instalacji zaaranżowanej w przestrzeni Bunkra Sztuki artysta – eksplorując motyw pamięci autobiograficznej – zyskuje cechy autoantropologa, który spogląda na swoje życie-spektakl z perspektywy widza.

więcej>>

godz. 19 | Danka Ambrozkiewicz, Skype Recital

La isla bonita Madonny? Lithium Nirvany? All That She Wants Ace of Base? A może To tylko tango Manaamu? Na zaproszenie Maćka Chorążego Danka Ambrozkiewicz przygotowała specjalny recital coverów najsłynniejszych piosenek, który będzie transmitowany na żywo w Galerii Dolnej za pośrednictwem Skype’a.

W ramach zadania Doświadczanie sztuki. Rozbudowa Kolekcji Bunkra Sztuki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oraz

//////////fur//// | no pain no game
Otwarcie: 04.09.2014
05.09–05.10.2014
Współorganizator: Goethe-Institut w Krakowie

W trakcie wernisażu nie tylko będzie można wejść w interakcję z obiektami prezentowanymi na wystawie, ale także wysłuchać koncertu zespołu „Małe Instrumenty” (www.maleinstrumenty.pl) oraz skorzystać z niezwykłego bufetu przygotowanego przez Linę Mayer („Play with your Food”), z którego potraw będzie można spróbować, jedynie podejmując grę.

więcej>>
Informacje główne
04.09.2014 (czwartek), godz. 18

10 września
środa