Po co sztuce instytucje? Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki

W pewnym momencie artyści i artystki pomyśleli, że nie potrzebują pośredników w postaci kuratorów i kuratorek czy galerii albo muzeów i zaczęli się wymieniać swoimi dziełami sztuki. W ten sposób narodziła się sztuka poczty. Inni  zaczęli tworzyć sztukę w lesie  na pustyni, lub na łące i tak powstała sztuka ziemi. Tym razem inspiracji do warsztatów poszukamy poza Bunkrem Sztuki!

 Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności

Mały Klub Bunkra Sztuki to artystyczno‑edukacyjny projekt z dziedziny sztuki współczesnej, skierowany do dzieci i młodzieży realizowany od 2007 roku. W jego ramach inicjujemy spotkania z artystami z różnych dziedzin sztuki  i wspólne twórcze działania najmłodszej publiczności Galerii (dzieci od 6 do 12 lat), które odbywają się w formie warsztatów artystycznych. Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom swobody ekspresji i wypowiedzi artystycznej czy współpraca z artystami (od początku współtworzącymi to przedsięwzięcie), ale przede wszystkim oddanie głosu młodym uczestnikom kultury i włączenie tego głosu do dyskursu publicznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w nowym semestrze, warsztaty będą towarzyszyły skierowanemu dla widzów dorosłych autorskiemu cyklowi wykładów dr Wojciecha Szymańskiego „W oku współczesności” i odbywały się równolegle do niego. Dzięki temu w czasie kiedy będziecie Państwo uczestniczyć w wykładzie, Wasze dzieci będą poznawać sztukę współczesną podczas warsztatów Małego Klubu Bunkra Sztuki.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 21  października do godz. 16. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 21 lub kesek@bunkier.art.pl.

Informacje główne
22.10.2016 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Miejsce: sala audiowizualna
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Cykl „Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności” realizowany jest w ramach zadania „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
22.10.2016 (sobota), godz. 12

10 kwietnia
poniedziałek